Clădirile din Cornești
7.538 de clădiri în Cornești. 49 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 5
- 1920–1945
- 30
- 1946–1960
- 152
- 1961–1970
- 117
- 1971–1980
- 95
- 1981–1990
- 42
- 1991–2000
- 116
- 2001–2010
- 57
- 2011 și după
- 143
CorneștiDâmbovița
- Clădiri
- 7.538
- Cu adresă
- 2.315
- Cu anul înregistrat
- 757 · 10 %
- Înainte de 1978
- 49 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 1.747 · 23 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 1
- Suprafață construită, total (m²)
- 666.242
- Firme înregistrate
- 20
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 1.500
- 2 niveluri
- 215
- 3 niveluri
- 31
- 4 niveluri
- 1
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 4
Când au fost construite. 757 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 5 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 30 | |
| 1946–1960 | 152 | |
| 1961–1970 | 117 | |
| 1971–1980 | 95 | |
| 1981–1990 | 42 | |
| 1991–2000 | 116 | |
| 2001–2010 | 57 | |
| 2011 și după | 143 |
Câte etaje au. 1.747 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 1.500 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 215 | |
| 3 niveluri | 31 | |
| 4 niveluri | 1 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Spicului 20, Hodărăști | 4 etaje |
| 2 | Magnoliei 54, Cornești | 3 etaje |
| 3 | Libertății 25, Postârnacu | 3 etaje |
| 4 | Lavandei 18, Bujoreanca | 3 etaje |
| 5 | Castanilor 31, Cornești | 3 etaje |
Străzile din Cornești. Străzile din Cornești pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Calea Bucuresti | 30 |
| 2 | Cameliei | 22 |
| 3 | Castanilor | 22 |
| 4 | Victoriei | 21 |
| 5 | Afinelor | 19 |
| 6 | Merilor | 14 |
| 7 | Strada Lalelelor | 14 |
| 8 | Strada Magnoliei | 13 |
| 9 | Daliei | 11 |
| 10 | Independenței | 11 |
| 11 | Bujorului | 10 |
| 12 | Stânjenelului | 10 |
| 13 | Crângului | 9 |
| 14 | Soarelui | 9 |
| 15 | Strada Morii | 9 |
| 16 | Orhideelor | 8 |
| 17 | Albăstrelelor | 7 |
| 18 | Inului | 7 |
| 19 | Mălinului | 7 |
| 20 | Pădurii | 7 |
| 21 | Primăverii | 7 |
| 22 | Câmpului | 6 |
| 23 | Libertății | 6 |
| 24 | Măceșului | 6 |
| 25 | Teilor | 6 |
| 26 | Zarzărilor | 6 |
| 27 | Bradului | 4 |
| 28 | Lămâiței | 4 |
| 29 | Lavandei | 4 |
| 30 | Pescărușului | 4 |
Panouri solare văzute pe 4 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 4
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 666.242
49 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 757 · 10 %
- Înainte de 1978
- 49 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.