Clădirile din Coșani
6.254 de clădiri în Coșani. 48 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 5
- 1920–1945
- 72
- 1946–1960
- 208
- 1961–1970
- 200
- 1971–1980
- 228
- 1981–1990
- 205
- 1991–2000
- 268
- 2001–2010
- 31
- 2011 și după
- 101
CoșaniVâlcea
- Clădiri
- 6.254
- Cu adresă
- 1.629
- Cu anul înregistrat
- 1.318 · 21 %
- Înainte de 1978
- 48 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 1.535 · 25 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 3
- Suprafață construită, total (m²)
- 465.592
- Firme înregistrate
- 6
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 1.331
- 2 niveluri
- 176
- 3 niveluri
- 25
- 4 niveluri
- 2
- 5 niveluri
- 1
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 13
Când au fost construite. 1.318 clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 5 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 72 | |
| 1946–1960 | 208 | |
| 1961–1970 | 200 | |
| 1971–1980 | 228 | |
| 1981–1990 | 205 | |
| 1991–2000 | 268 | |
| 2001–2010 | 31 | |
| 2011 și după | 101 |
Câte etaje au. 1.535 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 1.331 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 176 | |
| 3 niveluri | 25 | |
| 4 niveluri | 2 | |
| 5 niveluri | 1 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Principală 168, Frâncești | 4 etaje |
| 2 | Modîrgă 10, Moșteni | 3 etaje |
| 3 | Drumul Cîmpului 25, Mănăilești | 3 etaje |
| 4 | Dezrobiti 69, Dezrobiți | 3 etaje |
| 5 | La Șugulan 7, Băluțoaia | 3 etaje |
Străzile din Coșani. Străzile din Coșani pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 26
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Principală | 78 |
| 2 | Dezrobiti | 21 |
| 3 | Merilor | 21 |
| 4 | Nucilor | 20 |
| 5 | Genuneni | 19 |
| 6 | Drumul Balastierei | 14 |
| 7 | Moșteni | 11 |
| 8 | Mănăilești | 9 |
| 9 | La Ionescu | 7 |
| 10 | Cioc | 6 |
| 11 | Drumul Bisericii Milosteanu | 6 |
| 12 | Grindul Înalt | 6 |
| 13 | Drumul de la Noane | 5 |
| 14 | Valea Ponorului | 5 |
| 15 | Viișoara | 5 |
| 16 | Drumul Cîmpului | 4 |
| 17 | Ismană | 4 |
| 18 | La Prizonieru | 4 |
| 19 | Țăpîrlu | 4 |
| 20 | Bunget | 3 |
| 21 | Despa Dumitrana | 3 |
| 22 | Drumul de la Brighidii | 3 |
| 23 | Drumul Doamnei | 3 |
| 24 | Fane Sogorăstu | 3 |
| 25 | Mănăstirii | 3 |
| 26 | Zosifinescu | 3 |
Panouri solare văzute pe 13 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 13
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 465.592
48 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 1.318 · 21 %
- Înainte de 1978
- 48 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.