Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Costești

5.209 clădiri în Costești. 55 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
9
1920–1945
70
1946–1960
217
1961–1970
214
1971–1980
122
1981–1990
45
1991–2000
125
2001–2010
65
2011 și după
204
CosteștiBotoșani
Clădiri
5.209
Cu adresă
787
Cu anul înregistrat
1.071 · 21 %
Înainte de 1978
55 %
Cu numărul de etaje înregistrat
942 · 18 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
3
Suprafață construită, total (m²)
476.786
Firme înregistrate
4
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
814
2 niveluri
114
3 niveluri
11
4 niveluri
1
5 niveluri
2
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0
Verificate pe imagini aerieneimagini din 2023
Acoperișuri verificate
1
Cu panouri
0
Pondere
0 %

Când au fost construite. 1.071 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
9
1920–1945
70
1946–1960
217
1961–1970
214
1971–1980
122
1981–1990
45
1991–2000
125
2001–2010
65
2011 și după
204

Câte etaje au. 942 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
814
2 niveluri
114
3 niveluri
11
4 niveluri
1
5 niveluri
2
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Cele mai înalte 5
Clădire Înălțime
1 29 232, Răchiți 3 etaje
2 Strada 27 145, Răchiți 2 etaje
3 3 200, Cișmea 2 etaje
4 1 14 A, Cișmea 2 etaje
5 1 5, Răchiți 2 etaje

Străzile din Costești. Străzile din Costești pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Străzile cu cele mai multe clădiri 11
Stradă Clădiri
1 1 13
2 29 12
3 24 10
4 2 8
5 2 4
6 3 4
7 9 4
8 1 3
9 2 3
10 5 3
11 59 3

0 din 1 acoperișuri verificate pe imagini aeriene din 2023 aveau panouri.

Verificate pe imagini aerieneimagini din 2023
Acoperișuri verificate
1
Cu panouri
0
Pondere
0 %
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
476.786

55 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
1.071 · 21 %
Înainte de 1978
55 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.