Clădirile din Cotumba
6.405 clădiri în Cotumba. 60 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 10
- 1920–1945
- 105
- 1946–1960
- 187
- 1961–1970
- 223
- 1971–1980
- 145
- 1981–1990
- 88
- 1991–2000
- 126
- 2001–2010
- 69
- 2011 și după
- 58
CotumbaBacău
- Clădiri
- 6.405
- Cu adresă
- 2.296
- Cu anul înregistrat
- 1.011 · 16 %
- Înainte de 1978
- 60 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 1.262 · 20 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 0
- Suprafață construită, total (m²)
- 567.005
- Firme înregistrate
- 22
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 1.141
- 2 niveluri
- 109
- 3 niveluri
- 12
- 4 niveluri
- 0
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Când au fost construite. 1.011 clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 10 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 105 | |
| 1946–1960 | 187 | |
| 1961–1970 | 223 | |
| 1971–1980 | 145 | |
| 1981–1990 | 88 | |
| 1991–2000 | 126 | |
| 2001–2010 | 69 | |
| 2011 și după | 58 |
Câte etaje au. 1.262 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 1.141 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 109 | |
| 3 niveluri | 12 | |
| 4 niveluri | 0 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Fabricii 33, Agăș | 3 etaje |
| 2 | Strada Principală 24, Agăș | 3 etaje |
| 3 | Strada Pârâul Burlacului 7, Preluci | 3 etaje |
| 4 | Strada Mănăstirii 29, Diaconești | 3 etaje |
| 5 | Strada Pârâului 252, Agăș | 3 etaje |
Străzile din Cotumba. Străzile din Cotumba pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Principală | 42 |
| 2 | Strada Ștefan cel Mare | 24 |
| 3 | Strada Viscolul | 21 |
| 4 | Strada Pârâului | 19 |
| 5 | Strada Primăriei | 17 |
| 6 | Strada Mihai Viteazu | 16 |
| 7 | Codrului | 13 |
| 8 | Strada Mărginii | 12 |
| 9 | Strada Avram Iancu | 11 |
| 10 | Strada Izlazului | 10 |
| 11 | Strada Păcii | 9 |
| 12 | Strada Câmpului | 7 |
| 13 | Strada Eroilor | 7 |
| 14 | Strada Pârâul Drăcoiului | 7 |
| 15 | Strada Peste Vale | 7 |
| 16 | Strada Simbrea | 7 |
| 17 | Strada Mănăstirii | 6 |
| 18 | Strada Seaca | 6 |
| 19 | Strada Pârâul Burlacului | 5 |
| 20 | Strada Salcâmilor | 5 |
| 21 | Strada Stadionului | 5 |
| 22 | Strada Bisericii | 4 |
| 23 | Strada Comănăcenilor | 4 |
| 24 | Strada Fierarilor | 4 |
| 25 | Strada Luncii | 4 |
| 26 | Calea Coșnei | 3 |
| 27 | Mică | 3 |
| 28 | Strada Fabricii | 3 |
| 29 | Strada Gării | 3 |
| 30 | Strada Pârâul Buci | 3 |
60 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 1.011 · 16 %
- Înainte de 1978
- 60 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.