Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Covasna

7.400 de clădiri în Covasna. 46 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
74
1920–1945
88
1946–1960
158
1961–1970
109
1971–1980
196
1981–1990
94
1991–2000
164
2001–2010
57
2011 și după
205
CovasnaRomânia
Clădiri
7.400
Cu adresă
3.264
Cu anul înregistrat
1.145 · 15 %
Înainte de 1978
46 %
Cu numărul de etaje înregistrat
1.460 · 20 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
22
Suprafață construită, total (m²)
842.515
Firme înregistrate
141
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
994
2 niveluri
359
3 niveluri
85
4 niveluri
7
5 niveluri
8
6 niveluri
2
7 niveluri
2
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
3
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
3

Când au fost construite. 1.145 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
74
1920–1945
88
1946–1960
158
1961–1970
109
1971–1980
196
1981–1990
94
1991–2000
164
2001–2010
57
2011 și după
205

Câte etaje au. 1.460 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
994
2 niveluri
359
3 niveluri
85
4 niveluri
7
5 niveluri
8
6 niveluri
2
7 niveluri
2
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
3

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Cele mai înalte 5

Străzile din Covasna. Străzile din Covasna pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 3 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.

Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
3
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
842.515

46 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
1.145 · 15 %
Înainte de 1978
46 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.