Clădirile din Dancu
7.941 de clădiri în Dancu. 22 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 14
- 1920–1945
- 37
- 1946–1960
- 163
- 1961–1970
- 157
- 1971–1980
- 99
- 1981–1990
- 53
- 1991–2000
- 136
- 2001–2010
- 160
- 2011 și după
- 1.221
DancuIași
- Clădiri
- 7.941
- Cu adresă
- 3.451
- Cu anul înregistrat
- 2.040 · 26 %
- Înainte de 1978
- 22 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 2.642 · 33 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 14
- Suprafață construită, total (m²)
- 767.432
- Firme înregistrate
- 157
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 1.852
- 2 niveluri
- 665
- 3 niveluri
- 111
- 4 niveluri
- 9
- 5 niveluri
- 5
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 42
Când au fost construite. 2.040 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 14 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 37 | |
| 1946–1960 | 163 | |
| 1961–1970 | 157 | |
| 1971–1980 | 99 | |
| 1981–1990 | 53 | |
| 1991–2000 | 136 | |
| 2001–2010 | 160 | |
| 2011 și după | 1.221 |
Câte etaje au. 2.642 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 1.852 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 665 | |
| 3 niveluri | 111 | |
| 4 niveluri | 9 | |
| 5 niveluri | 5 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Dascălilor 4, Dancu | 5 etaje |
| 2 | Dacilor 58, Dancu | 4 etaje |
| 3 | Dacilor 54, Dancu | 4 etaje |
| 4 | Dorului 13, Dancu | 4 etaje |
| 5 | Strada Dascalilor 6B, Dancu | 4 etaje |
Străzile din Dancu. Străzile din Dancu pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Dimineții | 93 |
| 2 | Strada Principală | 86 |
| 3 | Dorului | 82 |
| 4 | Strada Oborului | 67 |
| 5 | Strada Fierarului | 64 |
| 6 | Strada Dacia | 62 |
| 7 | Strada Colinei | 48 |
| 8 | Strada Pensiunii | 44 |
| 9 | Dreptății | 42 |
| 10 | Strada Secundară | 39 |
| 11 | Strada Veche | 34 |
| 12 | Lungă | 30 |
| 13 | Cale Ceferiștilor | 29 |
| 14 | Lacului | 29 |
| 15 | Strada Principala | 26 |
| 16 | Neamului | 25 |
| 17 | Strada Hortensiei | 24 |
| 18 | Strada Via Boierească | 24 |
| 19 | Dacilor | 23 |
| 20 | Strada Via Boierească | 20 |
| 21 | Strada Orhideei | 19 |
| 22 | Calea Cristești | 18 |
| 23 | Strada Dascălilor | 18 |
| 24 | Strada Hățașului | 18 |
| 25 | Strada Hora | 15 |
| 26 | Strada Loturi | 14 |
| 27 | Strada Ștrandului | 14 |
| 28 | Cale Cristești | 13 |
| 29 | Strada Liceului | 13 |
| 30 | Strada Omeniei | 13 |
Panouri solare văzute pe 42 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 42
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 767.432
22 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 2.040 · 26 %
- Înainte de 1978
- 22 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.