Clădirile din Dascălu
3.796 de clădiri în Dascălu. 27 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 3
- 1920–1945
- 18
- 1946–1960
- 112
- 1961–1970
- 43
- 1971–1980
- 45
- 1981–1990
- 41
- 1991–2000
- 104
- 2001–2010
- 81
- 2011 și după
- 291
DascăluIlfov
- Clădiri
- 3.796
- Cu adresă
- 1.826
- Cu anul înregistrat
- 738 · 19 %
- Înainte de 1978
- 27 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 978 · 26 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 4
- Suprafață construită, total (m²)
- 361.605
- Firme înregistrate
- 192
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 734
- 2 niveluri
- 212
- 3 niveluri
- 28
- 4 niveluri
- 4
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 22
Când au fost construite. 738 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 3 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 18 | |
| 1946–1960 | 112 | |
| 1961–1970 | 43 | |
| 1971–1980 | 45 | |
| 1981–1990 | 41 | |
| 1991–2000 | 104 | |
| 2001–2010 | 81 | |
| 2011 și după | 291 |
Câte etaje au. 978 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 734 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 212 | |
| 3 niveluri | 28 | |
| 4 niveluri | 4 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Strada 1 Mai 25, Dascălu | 4 etaje |
| 2 | Pr. Ioan Bucur 34, Dascălu | 4 etaje |
| 3 | Irisului 51, Dascălu | 4 etaje |
| 4 | Strada Victoriei 87, Dascălu | 3 etaje |
| 5 | Crinului 5, Dascălu | 3 etaje |
Străzile din Dascălu. Străzile din Dascălu pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Victoriei | 42 |
| 2 | Cozia | 15 |
| 3 | Apusului | 14 |
| 4 | Călărași | 14 |
| 5 | Oituz | 14 |
| 6 | Plevnei | 14 |
| 7 | Calea Bucuresti | 13 |
| 8 | Crinului | 10 |
| 9 | Parâng | 10 |
| 10 | Strada Ardealului | 10 |
| 11 | Strada Bujorului | 10 |
| 12 | 1 Mai | 9 |
| 13 | Cactusului | 9 |
| 14 | Carpați | 9 |
| 15 | Ciucaș | 9 |
| 16 | Strada Putna | 9 |
| 17 | Strada Scolii | 9 |
| 18 | Câmpina | 8 |
| 19 | Crizantemelor | 8 |
| 20 | Jiului | 8 |
| 21 | Oltului | 8 |
| 22 | Sibiu | 8 |
| 23 | Duzilor | 7 |
| 24 | Panselelor | 7 |
| 25 | Pr. Ioan Bucur | 7 |
| 26 | Agricultori | 6 |
| 27 | Independenței | 6 |
| 28 | Irisului | 6 |
| 29 | Libertății | 6 |
| 30 | Mureș | 6 |
Panouri solare văzute pe 22 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 22
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 361.605
27 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 738 · 19 %
- Înainte de 1978
- 27 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.