Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Deva

12.970 de clădiri în Deva. 33 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
51
1920–1945
118
1946–1960
283
1961–1970
295
1971–1980
327
1981–1990
195
1991–2000
493
2001–2010
200
2011 și după
862
DevaHunedoara
Clădiri
12.970
Cu adresă
7.815
Cu anul înregistrat
2.824 · 22 %
Înainte de 1978
33 %
Cu numărul de etaje înregistrat
5.155 · 40 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
130
Suprafață construită, total (m²)
2.692.583
Firme înregistrate
1.180
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
3.171
2 niveluri
1.296
3 niveluri
558
4 niveluri
86
5 niveluri
23
6 niveluri
7
7 niveluri
6
8 niveluri
2
9 niveluri
2
10 sau mai multe niveluri
4
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
168

Când au fost construite. 2.824 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
51
1920–1945
118
1946–1960
283
1961–1970
295
1971–1980
327
1981–1990
195
1991–2000
493
2001–2010
200
2011 și după
862

Câte etaje au. 5.155 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
3.171
2 niveluri
1.296
3 niveluri
558
4 niveluri
86
5 niveluri
23
6 niveluri
7
7 niveluri
6
8 niveluri
2
9 niveluri
2
10 sau mai multe niveluri
4

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Străzile din Deva. Străzile din Deva pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 168 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.

Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
168
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
2.692.583

33 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
2.824 · 22 %
Înainte de 1978
33 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.