Clădirile din Deveselu
3.268 de clădiri în Deveselu. 39 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 6
- 1920–1945
- 20
- 1946–1960
- 89
- 1961–1970
- 147
- 1971–1980
- 109
- 1981–1990
- 222
- 1991–2000
- 90
- 2001–2010
- 61
- 2011 și după
- 107
DeveseluOlt
- Clădiri
- 3.268
- Cu adresă
- 1.891
- Cu anul înregistrat
- 851 · 26 %
- Înainte de 1978
- 39 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 1.724 · 53 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 0
- Suprafață construită, total (m²)
- 294.895
- Firme înregistrate
- 45
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 1.456
- 2 niveluri
- 249
- 3 niveluri
- 19
- 4 niveluri
- 0
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 3
Când au fost construite. 851 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 6 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 20 | |
| 1946–1960 | 89 | |
| 1961–1970 | 147 | |
| 1971–1980 | 109 | |
| 1981–1990 | 222 | |
| 1991–2000 | 90 | |
| 2001–2010 | 61 | |
| 2011 și după | 107 |
Câte etaje au. 1.724 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 1.456 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 249 | |
| 3 niveluri | 19 | |
| 4 niveluri | 0 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Aviatorilor 10, Deveselu | 3 etaje |
| 2 | Strada Nicolae Bălcescu 12, Comanca | 3 etaje |
| 3 | Strada Tineretului 21, Deveselu | 3 etaje |
| 4 | Strada 22 Decembrie 1989 32, Comanca | 3 etaje |
| 5 | Strada 22 Decembrie 1989 16, Comanca | 3 etaje |
Străzile din Deveselu. Străzile din Deveselu pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 21
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Nichita Stănescu | 126 |
| 2 | Strada 22 Decembrie 1989 | 51 |
| 3 | Strada Maria Coloni | 38 |
| 4 | Strada Inv. Gica Dumitrescu | 31 |
| 5 | Strada Eroilor | 26 |
| 6 | Strada 1 Decembrie 1918 | 19 |
| 7 | Strada Oituz | 12 |
| 8 | Strada Invatator Gica Dumitrescu | 10 |
| 9 | Strada Măceșului | 9 |
| 10 | Strada Aviatorilor | 8 |
| 11 | Strada Izlazului | 6 |
| 12 | Strada Sergent Aldea | 6 |
| 13 | Drumul Viilor | 5 |
| 14 | Strada Constructorilor | 5 |
| 15 | Strada Rozelor | 5 |
| 16 | Strada Smârdan | 5 |
| 17 | Strada Garofiței | 4 |
| 18 | Strada Barajului | 3 |
| 19 | Strada Nicolae Bălcescu | 3 |
| 20 | Strada Sergent Major Duinea | 3 |
| 21 | Strada Tineretului | 3 |
Panouri solare văzute pe 3 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 3
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 294.895
39 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 851 · 26 %
- Înainte de 1978
- 39 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.