Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Draxini

5.850 de clădiri în Draxini. 63 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
3
1920–1945
52
1946–1960
213
1961–1970
254
1971–1980
137
1981–1990
43
1991–2000
128
2001–2010
56
2011 și după
96
DraxiniBotoșani
Clădiri
5.850
Cu adresă
949
Cu anul înregistrat
982 · 17 %
Înainte de 1978
63 %
Cu numărul de etaje înregistrat
878 · 15 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
0
Suprafață construită, total (m²)
465.963
Firme înregistrate
2
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
808
2 niveluri
64
3 niveluri
6
4 niveluri
0
5 niveluri
0
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
2

Când au fost construite. 982 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
3
1920–1945
52
1946–1960
213
1961–1970
254
1971–1980
137
1981–1990
43
1991–2000
128
2001–2010
56
2011 și după
96

Câte etaje au. 878 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
808
2 niveluri
64
3 niveluri
6
4 niveluri
0
5 niveluri
0
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Cele mai înalte 5

Străzile din Draxini. Străzile din Draxini pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 2 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.

Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
2
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
465.963

63 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
982 · 17 %
Înainte de 1978
63 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.