Clădirile din Drobeta-Turnu Severin
17.881 de clădiri în Drobeta-Turnu Severin. 39 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 116
- 1920–1945
- 281
- 1946–1960
- 473
- 1961–1970
- 395
- 1971–1980
- 339
- 1981–1990
- 191
- 1991–2000
- 311
- 2001–2010
- 337
- 2011 și după
- 1.334
Drobeta-Turnu SeverinMehedinți
- Clădiri
- 17.881
- Cu adresă
- 12.613
- Cu anul înregistrat
- 3.777 · 21 %
- Înainte de 1978
- 39 %
- Suprafață construită, total (m²)
- 3.120.362
- Firme înregistrate
- 1.449
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 15
- 2 niveluri
- 1
- 3 niveluri
- 0
- 4 niveluri
- 0
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 215
Când au fost construite. 3.777 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 116 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 281 | |
| 1946–1960 | 473 | |
| 1961–1970 | 395 | |
| 1971–1980 | 339 | |
| 1981–1990 | 191 | |
| 1991–2000 | 311 | |
| 2001–2010 | 337 | |
| 2011 și după | 1.334 |
Câte etaje au. 16 clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 15 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 1 | |
| 3 niveluri | 0 | |
| 4 niveluri | 0 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Panouri solare văzute pe 215 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate. 0 din 100 acoperișuri verificate pe imagini aeriene din 2022 aveau panouri.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 215
Verificate pe imagini aerieneimagini din 2022
- Acoperișuri verificate
- 100
- Cu panouri
- 0
- Pondere
- 0 %
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 3.120.362
39 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 3.777 · 21 %
- Înainte de 1978
- 39 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.