Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Fălticeni

10.422 de clădiri în Fălticeni. 32 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
96
1920–1945
186
1946–1960
299
1961–1970
343
1971–1980
266
1981–1990
218
1991–2000
645
2001–2010
399
2011 și după
953
FălticeniSuceava
Clădiri
10.422
Cu adresă
6.228
Cu anul înregistrat
3.405 · 33 %
Înainte de 1978
32 %
Cu numărul de etaje înregistrat
4.122 · 40 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
43
Suprafață construită, total (m²)
1.200.733
Firme înregistrate
286
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
2.961
2 niveluri
843
3 niveluri
275
4 niveluri
22
5 niveluri
9
6 niveluri
8
7 niveluri
2
8 niveluri
1
9 niveluri
1
10 sau mai multe niveluri
0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
1

Când au fost construite. 3.405 clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
96
1920–1945
186
1946–1960
299
1961–1970
343
1971–1980
266
1981–1990
218
1991–2000
645
2001–2010
399
2011 și după
953

Câte etaje au. 4.122 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
2.961
2 niveluri
843
3 niveluri
275
4 niveluri
22
5 niveluri
9
6 niveluri
8
7 niveluri
2
8 niveluri
1
9 niveluri
1
10 sau mai multe niveluri
0

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Străzile din Fălticeni. Străzile din Fălticeni pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Străzile cu cele mai multe clădiri 30

Panouri solare văzute pe 1 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.

Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
1
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
1.200.733

32 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
3.405 · 33 %
Înainte de 1978
32 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.