Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Florești

11.395 de clădiri în Florești. 17 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
4
1920–1945
22
1946–1960
102
1961–1970
127
1971–1980
148
1981–1990
49
1991–2000
109
2001–2010
121
2011 și după
1.533
FloreștiCluj
Clădiri
11.395
Cu adresă
7.090
Cu anul înregistrat
2.215 · 19 %
Înainte de 1978
17 %
Cu numărul de etaje înregistrat
5.146 · 45 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
833
Suprafață construită, total (m²)
1.972.651
Firme înregistrate
0
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
1.034
2 niveluri
2.369
3 niveluri
910
4 niveluri
304
5 niveluri
257
6 niveluri
161
7 niveluri
51
8 niveluri
9
9 niveluri
23
10 sau mai multe niveluri
28
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
82

Când au fost construite. 2.215 clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
4
1920–1945
22
1946–1960
102
1961–1970
127
1971–1980
148
1981–1990
49
1991–2000
109
2001–2010
121
2011 și după
1.533

Câte etaje au. 5.146 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
1.034
2 niveluri
2.369
3 niveluri
910
4 niveluri
304
5 niveluri
257
6 niveluri
161
7 niveluri
51
8 niveluri
9
9 niveluri
23
10 sau mai multe niveluri
28

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Străzile din Florești. Străzile din Florești pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 82 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate. 0 din 137 acoperișuri verificate pe imagini aeriene din 2022 aveau panouri.

Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
82
Verificate pe imagini aerieneimagini din 2022
Acoperișuri verificate
137
Cu panouri
0
Pondere
0 %
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
1.972.651

17 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
2.215 · 19 %
Înainte de 1978
17 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.