Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Focșani

15.464 de clădiri în Focșani. 11 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
11
1920–1945
36
1946–1960
78
1961–1970
30
1971–1980
24
1981–1990
54
1991–2000
97
2001–2010
178
2011 și după
1.115
FocșaniVrancea
Clădiri
15.464
Cu adresă
9.953
Cu anul înregistrat
1.623 · 10 %
Înainte de 1978
11 %
Cu numărul de etaje înregistrat
5.467 · 35 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
182
Suprafață construită, total (m²)
2.953.009
Firme înregistrate
2.514
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
3.677
2 niveluri
1.373
3 niveluri
235
4 niveluri
75
5 niveluri
76
6 niveluri
18
7 niveluri
6
8 niveluri
5
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
2
Panouri solare văzuteimagini din 2023, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
181
Pe imagini nedatate
87

Când au fost construite. 1.623 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
11
1920–1945
36
1946–1960
78
1961–1970
30
1971–1980
24
1981–1990
54
1991–2000
97
2001–2010
178
2011 și după
1.115

Câte etaje au. 5.467 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
3.677
2 niveluri
1.373
3 niveluri
235
4 niveluri
75
5 niveluri
76
6 niveluri
18
7 niveluri
6
8 niveluri
5
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
2

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Străzile din Focșani. Străzile din Focșani pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 181 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate. 94 din 3.323 acoperișuri verificate pe imagini aeriene din 2023 aveau panouri.

Panouri solare văzuteimagini din 2023, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
181
Pe imagini nedatate
87
Verificate pe imagini aerieneimagini din 2023
Acoperișuri verificate
3.323
Cu panouri
94
Pondere
3 %
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
2.953.009

11 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
1.623 · 10 %
Înainte de 1978
11 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.