Clădirile din Frata
5.860 de clădiri în Frata. 50 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 0
- 1920–1945
- 14
- 1946–1960
- 172
- 1961–1970
- 287
- 1971–1980
- 385
- 1981–1990
- 269
- 1991–2000
- 367
- 2001–2010
- 8
- 2011 și după
- 11
FrataCluj
- Clădiri
- 5.860
- Cu adresă
- 2.489
- Cu anul înregistrat
- 1.513 · 26 %
- Înainte de 1978
- 50 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 1.703 · 29 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 0
- Suprafață construită, total (m²)
- 333.645
- Firme înregistrate
- 3
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 1.459
- 2 niveluri
- 212
- 3 niveluri
- 32
- 4 niveluri
- 0
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Când au fost construite. 1.513 clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 0 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 14 | |
| 1946–1960 | 172 | |
| 1961–1970 | 287 | |
| 1971–1980 | 385 | |
| 1981–1990 | 269 | |
| 1991–2000 | 367 | |
| 2001–2010 | 8 | |
| 2011 și după | 11 |
Câte etaje au. 1.703 clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 1.459 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 212 | |
| 3 niveluri | 32 | |
| 4 niveluri | 0 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | nr. 413, Frata | 3 etaje |
| 2 | Strada Principală 420, Frata | 3 etaje |
| 3 | Satu-Nou 819, Frata | 3 etaje |
| 4 | Subbiserici 498A, Frata | 3 etaje |
| 5 | nr. 353, Berchieșu | 3 etaje |
Străzile din Frata. Străzile din Frata pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 25
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Florea | 46 |
| 2 | Chioreni | 32 |
| 3 | Principală | 31 |
| 4 | Subbiserici | 30 |
| 5 | Ștrengari | 20 |
| 6 | Pe Deal | 19 |
| 7 | Principală | 18 |
| 8 | Satu-Nou | 18 |
| 9 | Între Rusești | 17 |
| 10 | Parcului | 17 |
| 11 | Peste Tău | 17 |
| 12 | Poiana-Frății | 16 |
| 13 | Principală | 15 |
| 14 | Sînișaua | 13 |
| 15 | Olariu | 11 |
| 16 | Șură | 10 |
| 17 | Telep | 10 |
| 18 | Drumul Oaș | 9 |
| 19 | Morii | 9 |
| 20 | Pe Vale | 9 |
| 21 | Viilor | 8 |
| 22 | Zăpode | 5 |
| 23 | Inundată | 4 |
| 24 | Drumul Răzoare | 3 |
| 25 | Școlii | 3 |
50 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 1.513 · 26 %
- Înainte de 1978
- 50 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.