Clădirile din Galicea
6.773 de clădiri în Galicea. 49 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 8
- 1920–1945
- 23
- 1946–1960
- 102
- 1961–1970
- 156
- 1971–1980
- 208
- 1981–1990
- 127
- 1991–2000
- 183
- 2001–2010
- 27
- 2011 și după
- 39
GaliceaVâlcea
- Clădiri
- 6.773
- Cu adresă
- 2.847
- Cu anul înregistrat
- 873 · 13 %
- Înainte de 1978
- 49 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 2.852 · 42 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 4
- Suprafață construită, total (m²)
- 387.758
- Firme înregistrate
- 15
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 2.577
- 2 niveluri
- 253
- 3 niveluri
- 18
- 4 niveluri
- 4
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 6
Când au fost construite. 873 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 8 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 23 | |
| 1946–1960 | 102 | |
| 1961–1970 | 156 | |
| 1971–1980 | 208 | |
| 1981–1990 | 127 | |
| 1991–2000 | 183 | |
| 2001–2010 | 27 | |
| 2011 și după | 39 |
Câte etaje au. 2.852 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 2.577 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 253 | |
| 3 niveluri | 18 | |
| 4 niveluri | 4 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Principală 117, Galicea | 3 etaje |
| 2 | nr. 56, Cocoru | 3 etaje |
| 3 | Strada Principală 125, Valea Râului | 3 etaje |
| 4 | Strada Principala 103, Valea Râului | 3 etaje |
| 5 | nr. 196, Bratia din Vale | 3 etaje |
Străzile din Galicea. Străzile din Galicea pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 27
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Cocoru | 21 |
| 2 | Strada Principală | 19 |
| 3 | Principală | 17 |
| 4 | Strada Principală | 17 |
| 5 | Bratia | 16 |
| 6 | Strada Principală | 14 |
| 7 | Dj678 | 10 |
| 8 | Strada Principala | 10 |
| 9 | Strada Cremenari | 7 |
| 10 | Sării | 6 |
| 11 | Teodorești | 6 |
| 12 | Strada Dragomirești | 5 |
| 13 | Strada Gelepu | 5 |
| 14 | Strada Pieptești | 5 |
| 15 | Strada Unirii | 5 |
| 16 | Plopilor | 4 |
| 17 | Strada Barangi | 4 |
| 18 | Strada Pinilor | 4 |
| 19 | Dc32 | 3 |
| 20 | Frasinului | 3 |
| 21 | Strada Bisericii | 3 |
| 22 | Strada Galicea Deal | 3 |
| 23 | Strada Huniei | 3 |
| 24 | Strada Liliacului | 3 |
| 25 | Strada Nucilor | 3 |
| 26 | Strada Părului | 3 |
| 27 | Strada Teianca | 3 |
Panouri solare văzute pe 6 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 6
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 387.758
49 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 873 · 13 %
- Înainte de 1978
- 49 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.