Clădirile din Găneasa
4.780 de clădiri în Găneasa. 58 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 15
- 1920–1945
- 65
- 1946–1960
- 239
- 1961–1970
- 169
- 1971–1980
- 129
- 1981–1990
- 54
- 1991–2000
- 139
- 2001–2010
- 57
- 2011 și după
- 126
GăneasaOlt
- Clădiri
- 4.780
- Cu adresă
- 2.068
- Cu anul înregistrat
- 993 · 21 %
- Înainte de 1978
- 58 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 1.199 · 25 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 1
- Suprafață construită, total (m²)
- 345.016
- Firme înregistrate
- 72
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 1.029
- 2 niveluri
- 159
- 3 niveluri
- 10
- 4 niveluri
- 1
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 12
Când au fost construite. 993 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 15 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 65 | |
| 1946–1960 | 239 | |
| 1961–1970 | 169 | |
| 1971–1980 | 129 | |
| 1981–1990 | 54 | |
| 1991–2000 | 139 | |
| 2001–2010 | 57 | |
| 2011 și după | 126 |
Câte etaje au. 1.199 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 1.029 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 159 | |
| 3 niveluri | 10 | |
| 4 niveluri | 1 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Viilor 22, Izvoru | 4 etaje |
| 2 | Strada Gabera 10B, Găneasa | 3 etaje |
| 3 | Strada Stejarului 1 A, Izvoru | 3 etaje |
| 4 | Strada Izlaz 39, Găneasa | 3 etaje |
| 5 | nr. 51, Izvoru | 3 etaje |
Străzile din Găneasa. Străzile din Găneasa pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Principală | 63 |
| 2 | Strada Segarcea | 59 |
| 3 | Drăgășani | 35 |
| 4 | Gănesuica | 34 |
| 5 | Strada Vîlcei | 26 |
| 6 | Caracal | 25 |
| 7 | Strada Cornes | 22 |
| 8 | Izvorului | 20 |
| 9 | Leurda | 20 |
| 10 | Strada Gabera | 19 |
| 11 | Strada Primăverii | 19 |
| 12 | Castanilor | 14 |
| 13 | Libertății | 12 |
| 14 | Strada Izlaz | 12 |
| 15 | Strada Brazilor | 9 |
| 16 | Magnoliei | 8 |
| 17 | Stejarului | 8 |
| 18 | Strada Gradini | 8 |
| 19 | Strada Bujorului | 7 |
| 20 | Strada Îngustă | 7 |
| 21 | Strada Lacului | 7 |
| 22 | Strada Cireșului | 6 |
| 23 | Strada Gladiolei | 6 |
| 24 | Garofiței | 5 |
| 25 | Secției | 5 |
| 26 | Strada Cazane | 5 |
| 27 | Strada Gradiste | 5 |
| 28 | Strada Teiului | 5 |
| 29 | Strada Armoniei | 4 |
| 30 | Strada Boier Enăchescu | 4 |
Panouri solare văzute pe 12 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 12
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 345.016
58 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 993 · 21 %
- Înainte de 1978
- 58 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.