Clădirile din Geoagiu
5.224 de clădiri în Geoagiu. 64 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 20
- 1920–1945
- 53
- 1946–1960
- 212
- 1961–1970
- 158
- 1971–1980
- 354
- 1981–1990
- 80
- 1991–2000
- 145
- 2001–2010
- 49
- 2011 și după
- 127
GeoagiuHunedoara
- Clădiri
- 5.224
- Cu adresă
- 2.897
- Cu anul înregistrat
- 1.198 · 23 %
- Înainte de 1978
- 64 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 1.777 · 34 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 22
- Suprafață construită, total (m²)
- 710.288
- Firme înregistrate
- 104
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 1.381
- 2 niveluri
- 319
- 3 niveluri
- 55
- 4 niveluri
- 13
- 5 niveluri
- 6
- 6 niveluri
- 2
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 1
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 1
Când au fost construite. 1.198 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 20 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 53 | |
| 1946–1960 | 212 | |
| 1961–1970 | 158 | |
| 1971–1980 | 354 | |
| 1981–1990 | 80 | |
| 1991–2000 | 145 | |
| 2001–2010 | 49 | |
| 2011 și după | 127 |
Câte etaje au. 1.777 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 1.381 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 319 | |
| 3 niveluri | 55 | |
| 4 niveluri | 13 | |
| 5 niveluri | 6 | |
| 6 niveluri | 2 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 1 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Măgura 56, Geoagiu-Băi | 6 etaje |
| 2 | Strada Vilelor 13, Geoagiu-Băi | 5 etaje |
| 3 | Germisara 19, Geoagiu-Băi | 4 etaje |
| 4 | Pinului 12, Geoagiu-Băi | 4 etaje |
| 5 | Strada Vilelor 41, Geoagiu-Băi | 4 etaje |
Străzile din Geoagiu. Străzile din Geoagiu pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 26
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Calea Romanilor | 104 |
| 2 | Aurel Vlaicu | 66 |
| 3 | Gelmar | 35 |
| 4 | Teilor | 29 |
| 5 | Renghet | 28 |
| 6 | Râului | 27 |
| 7 | Bozes | 20 |
| 8 | Homorod | 20 |
| 9 | Strada Feredeului | 20 |
| 10 | Strada Pinului | 19 |
| 11 | Germisara | 17 |
| 12 | Vilelor | 17 |
| 13 | Independenței | 16 |
| 14 | Bobâlna | 12 |
| 15 | Cigmău | 12 |
| 16 | Morii | 12 |
| 17 | Măgura | 11 |
| 18 | Tilesului | 11 |
| 19 | Progresului | 9 |
| 20 | Bacaia | 8 |
| 21 | Prunului | 8 |
| 22 | Școlii | 5 |
| 23 | Valeni | 4 |
| 24 | Mermezeu-Valeni | 3 |
| 25 | Muzicanților | 3 |
| 26 | Strada Riului | 3 |
Panouri solare văzute pe 1 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 1
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 710.288
64 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 1.198 · 23 %
- Înainte de 1978
- 64 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.