Clădirile din Gilău
8.148 de clădiri în Gilău. 25 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 5
- 1920–1945
- 21
- 1946–1960
- 75
- 1961–1970
- 129
- 1971–1980
- 185
- 1981–1990
- 167
- 1991–2000
- 254
- 2001–2010
- 112
- 2011 și după
- 488
GilăuCluj
- Clădiri
- 8.148
- Cu adresă
- 3.536
- Cu anul înregistrat
- 1.436 · 18 %
- Înainte de 1978
- 25 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 2.162 · 27 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 30
- Suprafață construită, total (m²)
- 897.515
- Firme înregistrate
- 86
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 1.156
- 2 niveluri
- 739
- 3 niveluri
- 237
- 4 niveluri
- 22
- 5 niveluri
- 6
- 6 niveluri
- 2
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 28
Când au fost construite. 1.436 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 5 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 21 | |
| 1946–1960 | 75 | |
| 1961–1970 | 129 | |
| 1971–1980 | 185 | |
| 1981–1990 | 167 | |
| 1991–2000 | 254 | |
| 2001–2010 | 112 | |
| 2011 și după | 488 |
Câte etaje au. 2.162 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 1.156 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 739 | |
| 3 niveluri | 237 | |
| 4 niveluri | 22 | |
| 5 niveluri | 6 | |
| 6 niveluri | 2 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Tarnița 6, Someșu Cald | 6 etaje |
| 2 | Principală 229, Gilău | 5 etaje |
| 3 | Strada Morii 1074, Gilău | 5 etaje |
| 4 | Strada 1 Decembrie 1918 2, Gilău | 5 etaje |
| 5 | Principală 593, Gilău | 5 etaje |
Străzile din Gilău. Străzile din Gilău pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Republicii | 76 |
| 2 | Principală | 73 |
| 3 | Braniște | 66 |
| 4 | Strada Feșer | 54 |
| 5 | Someșul Rece | 36 |
| 6 | Morii | 29 |
| 7 | Suceag | 26 |
| 8 | Strada 1 Decembrie 1918 | 23 |
| 9 | Șesul de Jos | 22 |
| 10 | Grădinii | 17 |
| 11 | Strada Avram Iancu | 16 |
| 12 | Strada Eroilor | 16 |
| 13 | Prundar | 15 |
| 14 | Strada Sub Pădure | 9 |
| 15 | Aleea Rodnei | 8 |
| 16 | Strada Păstrăvăriei | 7 |
| 17 | Între Șuri | 6 |
| 18 | Școlii | 6 |
| 19 | Strada Șesului de Jos | 5 |
| 20 | Târg | 5 |
| 21 | Strada Balastierei | 4 |
| 22 | Strada Creșei | 4 |
| 23 | Strada Florilor | 4 |
| 24 | Strada Matești | 4 |
| 25 | Strada Pepinierei | 4 |
| 26 | Strada Somesului Rece | 4 |
| 27 | Strada Someșu Rece | 4 |
| 28 | Strada Tăului | 4 |
| 29 | Strada Bordești | 3 |
| 30 | Strada gradini | 3 |
Panouri solare văzute pe 28 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 28
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 897.515
25 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 1.436 · 18 %
- Înainte de 1978
- 25 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.