Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Giurgiu

19.455 de clădiri în Giurgiu. 58 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
56
1920–1945
251
1946–1960
417
1961–1970
375
1971–1980
223
1981–1990
95
1991–2000
233
2001–2010
118
2011 și după
459
GiurgiuRomânia
Clădiri
19.455
Cu adresă
11.991
Cu anul înregistrat
2.227 · 11 %
Înainte de 1978
58 %
Cu numărul de etaje înregistrat
5.266 · 27 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
97
Suprafață construită, total (m²)
2.887.068
Firme înregistrate
535
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
4.208
2 niveluri
810
3 niveluri
151
4 niveluri
44
5 niveluri
42
6 niveluri
5
7 niveluri
2
8 niveluri
0
9 niveluri
1
10 sau mai multe niveluri
3
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
64

Când au fost construite. 2.227 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
56
1920–1945
251
1946–1960
417
1961–1970
375
1971–1980
223
1981–1990
95
1991–2000
233
2001–2010
118
2011 și după
459

Câte etaje au. 5.266 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
4.208
2 niveluri
810
3 niveluri
151
4 niveluri
44
5 niveluri
42
6 niveluri
5
7 niveluri
2
8 niveluri
0
9 niveluri
1
10 sau mai multe niveluri
3

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Străzile din Giurgiu. Străzile din Giurgiu pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 64 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate. 0 din 312 acoperișuri verificate pe imagini aeriene din 2022 aveau panouri.

Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
64
Verificate pe imagini aerieneimagini din 2022
Acoperișuri verificate
312
Cu panouri
0
Pondere
0 %
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
2.887.068

58 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
2.227 · 11 %
Înainte de 1978
58 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.