Clădirile din Golești
2.209 clădiri în Golești. 20 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 0
- 1920–1945
- 5
- 1946–1960
- 45
- 1961–1970
- 67
- 1971–1980
- 34
- 1981–1990
- 14
- 1991–2000
- 84
- 2001–2010
- 118
- 2011 și după
- 348
GoleștiVrancea
- Clădiri
- 2.209
- Cu adresă
- 1.476
- Cu anul înregistrat
- 715 · 32 %
- Înainte de 1978
- 20 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 1.269 · 57 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 2
- Suprafață construită, total (m²)
- 370.819
- Firme înregistrate
- 81
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 924
- 2 niveluri
- 324
- 3 niveluri
- 19
- 4 niveluri
- 2
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini din 2023, unele nedatate
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 7
- Pe imagini nedatate
- 3
Când au fost construite. 715 clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 0 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 5 | |
| 1946–1960 | 45 | |
| 1961–1970 | 67 | |
| 1971–1980 | 34 | |
| 1981–1990 | 14 | |
| 1991–2000 | 84 | |
| 2001–2010 | 118 | |
| 2011 și după | 348 |
Câte etaje au. 1.269 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 924 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 324 | |
| 3 niveluri | 19 | |
| 4 niveluri | 2 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Matei Basarab 8, Golești | 4 etaje |
| 2 | Națională 91, Golești | 3 etaje |
| 3 | Cotești 2, Golești | 3 etaje |
| 4 | Strada Caprioarei 17C2, Golești | 3 etaje |
| 5 | Izvor 9, Golești | 3 etaje |
Străzile din Golești. Străzile din Golești pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Matei Basarab | 41 |
| 2 | Cotești | 29 |
| 3 | Ceahlău | 28 |
| 4 | Strada Dimitrie Cantemir | 28 |
| 5 | Căprioarei | 27 |
| 6 | Vergului | 26 |
| 7 | Pășunii | 23 |
| 8 | Izvor | 22 |
| 9 | Orizont | 18 |
| 10 | Vasile Lupu | 18 |
| 11 | Victoriei | 18 |
| 12 | Brumei | 14 |
| 13 | Națională | 14 |
| 14 | Strada Mugur | 12 |
| 15 | Mioriței | 11 |
| 16 | Strada Gârlei | 11 |
| 17 | Strada Teiului | 11 |
| 18 | Aleea Stejarului | 10 |
| 19 | Oituz | 10 |
| 20 | Soseaua Nationala | 10 |
| 21 | Strada Pionieri | 10 |
| 22 | Adâncata | 9 |
| 23 | Aleea Iasomiei | 8 |
| 24 | Aurel Vlaicu | 8 |
| 25 | Națională | 8 |
| 26 | Foișor | 7 |
| 27 | Strada Vasile Alecsandri | 7 |
| 28 | Trandafiri | 6 |
| 29 | Soseaua Nationala | 4 |
| 30 | Aleea Garofiței | 3 |
Panouri solare văzute pe 7 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate. 4 din 174 acoperișuri verificate pe imagini aeriene din 2023 aveau panouri.
Panouri solare văzuteimagini din 2023, unele nedatate
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 7
- Pe imagini nedatate
- 3
Verificate pe imagini aerieneimagini din 2023
- Acoperișuri verificate
- 174
- Cu panouri
- 4
- Pondere
- 2 %
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 370.819
20 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 715 · 32 %
- Înainte de 1978
- 20 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.