Clădirile din Gornești
5.469 de clădiri în Gornești. 69 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 7
- 1920–1945
- 53
- 1946–1960
- 169
- 1961–1970
- 157
- 1971–1980
- 124
- 1981–1990
- 54
- 1991–2000
- 80
- 2001–2010
- 20
- 2011 și după
- 44
GorneștiMureș
- Clădiri
- 5.469
- Cu adresă
- 2.772
- Cu anul înregistrat
- 708 · 13 %
- Înainte de 1978
- 69 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 1.274 · 23 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 5
- Suprafață construită, total (m²)
- 460.067
- Firme înregistrate
- 4
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 852
- 2 niveluri
- 376
- 3 niveluri
- 41
- 4 niveluri
- 5
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 4
Când au fost construite. 708 clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 7 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 53 | |
| 1946–1960 | 169 | |
| 1961–1970 | 157 | |
| 1971–1980 | 124 | |
| 1981–1990 | 54 | |
| 1991–2000 | 80 | |
| 2001–2010 | 20 | |
| 2011 și după | 44 |
Câte etaje au. 1.274 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 852 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 376 | |
| 3 niveluri | 41 | |
| 4 niveluri | 5 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | nr. 138, Pădureni | 4 etaje |
| 2 | nr. 371V, Gornești | 3 etaje |
| 3 | Canepistei 206C, Gornești | 3 etaje |
| 4 | Patakszer 86I, Periș | 3 etaje |
| 5 | Mică 186A, Periș | 3 etaje |
Străzile din Gornești. Străzile din Gornești pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Principală | 42 |
| 2 | Principală | 42 |
| 3 | Principală | 36 |
| 4 | Principală | 20 |
| 5 | Principală | 18 |
| 6 | De Mijloc | 17 |
| 7 | Principală | 14 |
| 8 | Potopului | 13 |
| 9 | Principală | 13 |
| 10 | Românească | 12 |
| 11 | Gării | 10 |
| 12 | Patakszer | 10 |
| 13 | Salcâmilor | 10 |
| 14 | Viilor | 10 |
| 15 | Cimitirului | 9 |
| 16 | Nouă | 8 |
| 17 | Principală | 8 |
| 18 | Principală | 8 |
| 19 | Bisericii | 7 |
| 20 | Mureșului | 7 |
| 21 | Hagyo | 6 |
| 22 | 4 | 5 |
| 23 | Beng | 5 |
| 24 | Bisericii | 5 |
| 25 | Timiteu | 5 |
| 26 | Sub Pădure | 4 |
| 27 | 2 | 3 |
| 28 | 8 | 3 |
| 29 | Cimitirului | 3 |
| 30 | Mesterret | 3 |
Panouri solare văzute pe 4 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 4
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 460.067
69 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 708 · 13 %
- Înainte de 1978
- 69 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.