Clădirile din Gostavățu
3.125 de clădiri în Gostavățu. 72 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 12
- 1920–1945
- 33
- 1946–1960
- 187
- 1961–1970
- 389
- 1971–1980
- 145
- 1981–1990
- 104
- 1991–2000
- 56
- 2001–2010
- 50
- 2011 și după
- 28
GostavățuOlt
- Clădiri
- 3.125
- Cu adresă
- 1.609
- Cu anul înregistrat
- 1.004 · 32 %
- Înainte de 1978
- 72 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 1.324 · 42 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 0
- Suprafață construită, total (m²)
- 254.147
- Firme înregistrate
- 21
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 1.250
- 2 niveluri
- 69
- 3 niveluri
- 5
- 4 niveluri
- 0
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 1
Când au fost construite. 1.004 clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 12 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 33 | |
| 1946–1960 | 187 | |
| 1961–1970 | 389 | |
| 1971–1980 | 145 | |
| 1981–1990 | 104 | |
| 1991–2000 | 56 | |
| 2001–2010 | 50 | |
| 2011 și după | 28 |
Câte etaje au. 1.324 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 1.250 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 69 | |
| 3 niveluri | 5 | |
| 4 niveluri | 0 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Principală 54, Gostavățu | 3 etaje |
| 2 | Strada Campului 8, Gostavățu | 3 etaje |
| 3 | Strada Principală 82, Slăveni | 3 etaje |
| 4 | Strada Principală 151A, Gostavățu | 3 etaje |
| 5 | Strada Principală 248, Gostavățu | 3 etaje |
Străzile din Gostavățu. Străzile din Gostavățu pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 25
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Principală | 127 |
| 2 | Strada Nucilor | 98 |
| 3 | Strada Principală | 98 |
| 4 | Strada Eroilor | 63 |
| 5 | Strada Speranței | 47 |
| 6 | Strada Mare | 36 |
| 7 | Strada Dulgherești | 20 |
| 8 | Strada Mocăneștilor | 19 |
| 9 | Strada Vișănești | 16 |
| 10 | Strada Braniștei | 10 |
| 11 | Strada Plopilor | 9 |
| 12 | Prelungirea Monumentului | 8 |
| 13 | Strada Oltului | 8 |
| 14 | Strada Castanilor | 7 |
| 15 | Strada Recunoștinței | 7 |
| 16 | Prelungirea Visănești | 6 |
| 17 | Strada Castrului | 5 |
| 18 | Prelungirea Muzeului | 4 |
| 19 | Strada Dispensarului | 4 |
| 20 | Strada Mărului | 4 |
| 21 | Strada Prunilor | 4 |
| 22 | Prelungirea Primăriei | 3 |
| 23 | Strada Islazului | 3 |
| 24 | Strada Monumentului | 3 |
| 25 | Strada Teilor | 3 |
Panouri solare văzute pe 1 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 1
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 254.147
72 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 1.004 · 32 %
- Înainte de 1978
- 72 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.