Clădirile din Gropșani
3.839 de clădiri în Gropșani. 44 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 6
- 1920–1945
- 25
- 1946–1960
- 81
- 1961–1970
- 102
- 1971–1980
- 193
- 1981–1990
- 103
- 1991–2000
- 185
- 2001–2010
- 30
- 2011 și după
- 50
GropșaniOlt
- Clădiri
- 3.839
- Cu adresă
- 1.571
- Cu anul înregistrat
- 775 · 20 %
- Înainte de 1978
- 44 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 1.101 · 29 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 1
- Suprafață construită, total (m²)
- 217.911
- Firme înregistrate
- 10
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 985
- 2 niveluri
- 107
- 3 niveluri
- 8
- 4 niveluri
- 1
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Când au fost construite. 775 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 6 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 25 | |
| 1946–1960 | 81 | |
| 1961–1970 | 102 | |
| 1971–1980 | 193 | |
| 1981–1990 | 103 | |
| 1991–2000 | 185 | |
| 2001–2010 | 30 | |
| 2011 și după | 50 |
Câte etaje au. 1.101 clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 985 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 107 | |
| 3 niveluri | 8 | |
| 4 niveluri | 1 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Luncii 24, Pescărești | 4 etaje |
| 2 | Strada Luncii 37, Pescărești | 3 etaje |
| 3 | Strada Sperantei 76, Gropșani | 3 etaje |
| 4 | Strada Decebal 15, Vulpeni | 3 etaje |
| 5 | Strada Luncii 24, Pescărești | 3 etaje |
Străzile din Gropșani. Străzile din Gropșani pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 23
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Speranței | 62 |
| 2 | Strada Ecaterina Teodoroiu | 44 |
| 3 | Strada Craiovei | 41 |
| 4 | Strada Decebal | 39 |
| 5 | Strada Balșului | 35 |
| 6 | Strada Eroilor | 21 |
| 7 | Strada Plopilor | 17 |
| 8 | Strada Viitorului | 17 |
| 9 | Strada Stejarului | 15 |
| 10 | Strada Luncii | 14 |
| 11 | Strada Colinei | 13 |
| 12 | Strada Răsăritului | 13 |
| 13 | Strada Salcîmilor | 10 |
| 14 | Salcâmilor | 8 |
| 15 | Strada Arțarului | 8 |
| 16 | Strada Teilor | 8 |
| 17 | Strada Liliacului | 7 |
| 18 | Aleea Macului | 5 |
| 19 | Strada Principală | 5 |
| 20 | Alee Pescăriei | 4 |
| 21 | Castanilor | 3 |
| 22 | Strada Florilor | 3 |
| 23 | Strada Trandafirilor | 3 |
44 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 775 · 20 %
- Înainte de 1978
- 44 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.