Clădirile din Hațeg
5.092 de clădiri în Hațeg. 40 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 29
- 1920–1945
- 50
- 1946–1960
- 114
- 1961–1970
- 111
- 1971–1980
- 116
- 1981–1990
- 74
- 1991–2000
- 145
- 2001–2010
- 42
- 2011 și după
- 273
HațegHunedoara
- Clădiri
- 5.092
- Cu adresă
- 2.988
- Cu anul înregistrat
- 954 · 19 %
- Înainte de 1978
- 40 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 2.114 · 42 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 21
- Suprafață construită, total (m²)
- 727.558
- Firme înregistrate
- 300
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 1.325
- 2 niveluri
- 608
- 3 niveluri
- 160
- 4 niveluri
- 11
- 5 niveluri
- 8
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 1
- 8 niveluri
- 1
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Când au fost construite. 954 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 29 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 50 | |
| 1946–1960 | 114 | |
| 1961–1970 | 111 | |
| 1971–1980 | 116 | |
| 1981–1990 | 74 | |
| 1991–2000 | 145 | |
| 2001–2010 | 42 | |
| 2011 și după | 273 |
Câte etaje au. 2.114 clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 1.325 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 608 | |
| 3 niveluri | 160 | |
| 4 niveluri | 11 | |
| 5 niveluri | 8 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 1 | |
| 8 niveluri | 1 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Progresului 63, Hațeg | 5 etaje |
| 2 | Strada Progresului 63, Hațeg | 5 etaje |
| 3 | Strada Horea 15, Hațeg | 5 etaje |
| 4 | Munții Retezat 3, Hațeg | 4 etaje |
| 5 | Strada Horea 2, Hațeg | 4 etaje |
Străzile din Hațeg. Străzile din Hațeg pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Horea | 37 |
| 2 | Strada Progresului | 33 |
| 3 | Silvașu de Jos | 32 |
| 4 | Strada Silvasu de Sus | 25 |
| 5 | Nalatvad | 23 |
| 6 | Strada Hunedoarei | 22 |
| 7 | Strada Mihail Eminescu | 21 |
| 8 | Strada Suseni | 19 |
| 9 | Strada Viilor | 18 |
| 10 | Strada Mihai Viteazu | 15 |
| 11 | Ciprian Porumbescu | 14 |
| 12 | Strada Victor Babeș | 14 |
| 13 | Strada Cimitirului | 13 |
| 14 | Strada 1 Mai | 12 |
| 15 | Strada Rîul Mare | 12 |
| 16 | Strada Crișan | 11 |
| 17 | Strada Florilor | 11 |
| 18 | Strada Grăniceri | 11 |
| 19 | Strada Matei Corvin | 10 |
| 20 | Strada Vasile Alecsandri | 10 |
| 21 | Strada Stadionului | 9 |
| 22 | Strada Ion Luca Caragiale | 8 |
| 23 | Strada Libertății | 8 |
| 24 | Bisericilor | 7 |
| 25 | Strada Nucilor | 7 |
| 26 | Strada Râul Mare | 7 |
| 27 | Strada Tudor Arghezi | 7 |
| 28 | Parcului | 6 |
| 29 | Strada 22 Decembrie | 6 |
| 30 | Strada Decebal | 6 |
40 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 954 · 19 %
- Înainte de 1978
- 40 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.