Clădirile din Hodac
3.819 clădiri în Hodac. 46 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 0
- 1920–1945
- 19
- 1946–1960
- 69
- 1961–1970
- 147
- 1971–1980
- 124
- 1981–1990
- 76
- 1991–2000
- 118
- 2001–2010
- 32
- 2011 și după
- 103
HodacMureș
- Clădiri
- 3.819
- Cu adresă
- 1.409
- Cu anul înregistrat
- 688 · 18 %
- Înainte de 1978
- 46 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 990 · 26 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 8
- Suprafață construită, total (m²)
- 407.300
- Firme înregistrate
- 0
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 736
- 2 niveluri
- 214
- 3 niveluri
- 32
- 4 niveluri
- 8
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Când au fost construite. 688 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 0 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 19 | |
| 1946–1960 | 69 | |
| 1961–1970 | 147 | |
| 1971–1980 | 124 | |
| 1981–1990 | 76 | |
| 1991–2000 | 118 | |
| 2001–2010 | 32 | |
| 2011 și după | 103 |
Câte etaje au. 990 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 736 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 214 | |
| 3 niveluri | 32 | |
| 4 niveluri | 8 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | nr. 98, Hodac | 4 etaje |
| 2 | nr. 276 A, Toaca | 4 etaje |
| 3 | -Fn4- 133, Dubiștea de Pădure | 4 etaje |
| 4 | nr. 6A, Uricea | 4 etaje |
| 5 | nr. 2, Toaca | 4 etaje |
46 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 688 · 18 %
- Înainte de 1978
- 46 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.