Clădirile din Hotar
2.974 de clădiri în Hotar. 67 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 47
- 1920–1945
- 105
- 1946–1960
- 213
- 1961–1970
- 115
- 1971–1980
- 139
- 1981–1990
- 84
- 1991–2000
- 107
- 2001–2010
- 10
- 2011 și după
- 42
HotarBihor
- Clădiri
- 2.974
- Cu adresă
- 1.654
- Cu anul înregistrat
- 862 · 29 %
- Înainte de 1978
- 67 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 1.048 · 35 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 1
- Suprafață construită, total (m²)
- 349.820
- Firme înregistrate
- 43
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 940
- 2 niveluri
- 96
- 3 niveluri
- 11
- 4 niveluri
- 1
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Când au fost construite. 862 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 47 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 105 | |
| 1946–1960 | 213 | |
| 1961–1970 | 115 | |
| 1971–1980 | 139 | |
| 1981–1990 | 84 | |
| 1991–2000 | 107 | |
| 2001–2010 | 10 | |
| 2011 și după | 42 |
Câte etaje au. 1.048 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 940 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 96 | |
| 3 niveluri | 11 | |
| 4 niveluri | 1 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Țețchea 90, Țețchea | 3 etaje |
| 2 | Telechiu 101, Telechiu | 3 etaje |
| 3 | Țețchea 55, Țețchea | 3 etaje |
| 4 | Țețchea 79A, Țețchea | 3 etaje |
| 5 | Hotar 371, Hotar | 3 etaje |
Străzile din Hotar. Străzile din Hotar pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 5
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Hotar | 97 |
| 2 | Țețchea | 62 |
| 3 | Telechiu | 59 |
| 4 | Subpiatră | 47 |
| 5 | Strada Cimentului | 7 |
67 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 862 · 29 %
- Înainte de 1978
- 67 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.