Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Iara

5.285 de clădiri în Iara. 55 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
3
1920–1945
36
1946–1960
119
1961–1970
138
1971–1980
169
1981–1990
137
1991–2000
114
2001–2010
16
2011 și după
31
IaraCluj
Clădiri
5.285
Cu adresă
2.382
Cu anul înregistrat
763 · 14 %
Înainte de 1978
55 %
Cu numărul de etaje înregistrat
1.064 · 20 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
15
Suprafață construită, total (m²)
419.191
Firme înregistrate
0
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
718
2 niveluri
301
3 niveluri
30
4 niveluri
11
5 niveluri
0
6 niveluri
4
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
2

Când au fost construite. 763 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
3
1920–1945
36
1946–1960
119
1961–1970
138
1971–1980
169
1981–1990
137
1991–2000
114
2001–2010
16
2011 și după
31

Câte etaje au. 1.064 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
718
2 niveluri
301
3 niveluri
30
4 niveluri
11
5 niveluri
0
6 niveluri
4
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Cele mai înalte 5
Clădire Înălțime
1 nr. 89, Iara 6 etaje
2 nr. 86, Iara 6 etaje
3 nr. 87, Iara 6 etaje
4 nr. 88, Iara 6 etaje
5 nr. 115, Iara 4 etaje

Panouri solare văzute pe 2 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.

Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
2
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
419.191

55 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
763 · 14 %
Înainte de 1978
55 %

Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.