Clădirile din Iernut
8.423 de clădiri în Iernut. 51 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 15
- 1920–1945
- 52
- 1946–1960
- 131
- 1961–1970
- 237
- 1971–1980
- 137
- 1981–1990
- 115
- 1991–2000
- 193
- 2001–2010
- 62
- 2011 și după
- 113
IernutMureș
- Clădiri
- 8.423
- Cu adresă
- 4.615
- Cu anul înregistrat
- 1.055 · 13 %
- Înainte de 1978
- 51 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 2.079 · 25 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 12
- Suprafață construită, total (m²)
- 1.567.070
- Firme înregistrate
- 107
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 1.627
- 2 niveluri
- 366
- 3 niveluri
- 74
- 4 niveluri
- 6
- 5 niveluri
- 2
- 6 niveluri
- 3
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 1
Când au fost construite. 1.055 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 15 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 52 | |
| 1946–1960 | 131 | |
| 1961–1970 | 237 | |
| 1971–1980 | 137 | |
| 1981–1990 | 115 | |
| 1991–2000 | 193 | |
| 2001–2010 | 62 | |
| 2011 și după | 113 |
Câte etaje au. 2.079 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 1.627 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 366 | |
| 3 niveluri | 74 | |
| 4 niveluri | 6 | |
| 5 niveluri | 2 | |
| 6 niveluri | 3 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 1 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Campului 3, Iernut | 12 etaje |
| 2 | Piața 1 Decembrie 1918 14-16, Iernut | 4 etaje |
| 3 | Decebal 20, Iernut | 4 etaje |
| 4 | Ioan Slavici 2, Iernut | 4 etaje |
| 5 | 1 Decembrie 1918 9, Iernut | 3 etaje |
Străzile din Iernut. Străzile din Iernut pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Principală | 56 |
| 2 | Principală | 48 |
| 3 | Principală | 39 |
| 4 | Principală | 30 |
| 5 | Avram Iancu | 27 |
| 6 | Gheorghe Doja | 25 |
| 7 | Libertății | 25 |
| 8 | Principală | 25 |
| 9 | Strada Dacia Traiană | 21 |
| 10 | Mihai Viteazu | 16 |
| 11 | Principală | 16 |
| 12 | Strada Energeticii | 12 |
| 13 | Tudor Vladimirescu | 12 |
| 14 | Horea | 11 |
| 15 | Nicolae Bălcescu | 11 |
| 16 | Mircea Vodă | 10 |
| 17 | Unirii | 10 |
| 18 | Strada 1 Mai | 9 |
| 19 | Strada Câmpului | 9 |
| 20 | Strada Liviu Rebreanu | 9 |
| 21 | Vlad Țepeș | 8 |
| 22 | Cîmpului | 7 |
| 23 | Decebal | 7 |
| 24 | Strada Mihai Eminescu | 7 |
| 25 | Strada Petru Maior | 7 |
| 26 | 1 Decembrie 1918 | 6 |
| 27 | Petőfi Sándor | 6 |
| 28 | Ștefan cel Mare | 6 |
| 29 | Mihail Eminescu | 5 |
| 30 | Strada Octavian Goga | 5 |
51 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 1.055 · 13 %
- Înainte de 1978
- 51 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.