Clădirile din Igoiu
5.485 de clădiri în Igoiu. 28 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 5
- 1920–1945
- 17
- 1946–1960
- 114
- 1961–1970
- 90
- 1971–1980
- 88
- 1981–1990
- 147
- 1991–2000
- 432
- 2001–2010
- 51
- 2011 și după
- 57
IgoiuVâlcea
- Clădiri
- 5.485
- Cu adresă
- 1.297
- Cu anul înregistrat
- 1.001 · 18 %
- Înainte de 1978
- 28 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 1.240 · 23 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 10
- Suprafață construită, total (m²)
- 335.418
- Firme înregistrate
- 19
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 977
- 2 niveluri
- 210
- 3 niveluri
- 43
- 4 niveluri
- 10
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 2
Când au fost construite. 1.001 clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 5 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 17 | |
| 1946–1960 | 114 | |
| 1961–1970 | 90 | |
| 1971–1980 | 88 | |
| 1981–1990 | 147 | |
| 1991–2000 | 432 | |
| 2001–2010 | 51 | |
| 2011 și după | 57 |
Câte etaje au. 1.240 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 977 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 210 | |
| 3 niveluri | 43 | |
| 4 niveluri | 10 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Principală-Igoiu 34, Igoiu | 4 etaje |
| 2 | Principală Coltești 105A, Coltești | 4 etaje |
| 3 | La Dîrnu 7, Ocracu | 3 etaje |
| 4 | Principală-Igoiu 181, Igoiu | 3 etaje |
| 5 | Principală Coltești 219, Coltești | 3 etaje |
Străzile din Igoiu. Străzile din Igoiu pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 28
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Principală Coltești | 36 |
| 2 | Principală Alunu | 35 |
| 3 | Principală-Igoiu | 35 |
| 4 | Ciobani | 18 |
| 5 | Principală-Ocracu | 18 |
| 6 | Principală-Roșia | 14 |
| 7 | Principală-Bodești | 11 |
| 8 | Dealul Mare | 8 |
| 9 | Cornățel | 7 |
| 10 | Bisericii | 6 |
| 11 | La Smeu | 6 |
| 12 | La Tărâie | 6 |
| 13 | Poduri | 6 |
| 14 | Răvășeștilor | 5 |
| 15 | Aninoasa | 4 |
| 16 | Bundea | 4 |
| 17 | Didea | 4 |
| 18 | Lăzărești | 4 |
| 19 | Strada Arsane | 4 |
| 20 | Strada Cornet | 4 |
| 21 | Căprioru | 3 |
| 22 | Ciocănari | 3 |
| 23 | La Dîrnu | 3 |
| 24 | La Gherghina | 3 |
| 25 | La Lache | 3 |
| 26 | Mărunților | 3 |
| 27 | Râpi | 3 |
| 28 | Strada Dealul Roșu | 3 |
Panouri solare văzute pe 2 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 2
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 335.418
28 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 1.001 · 18 %
- Înainte de 1978
- 28 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.