Clădirile din Ionești
5.774 de clădiri în Ionești. 42 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 14
- 1920–1945
- 56
- 1946–1960
- 149
- 1961–1970
- 167
- 1971–1980
- 187
- 1981–1990
- 142
- 1991–2000
- 307
- 2001–2010
- 60
- 2011 și după
- 105
IoneștiVâlcea
- Clădiri
- 5.774
- Cu adresă
- 1.341
- Cu anul înregistrat
- 1.187 · 21 %
- Înainte de 1978
- 42 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 1.523 · 26 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 0
- Suprafață construită, total (m²)
- 375.782
- Firme înregistrate
- 19
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 1.212
- 2 niveluri
- 281
- 3 niveluri
- 30
- 4 niveluri
- 0
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 2
Când au fost construite. 1.187 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 14 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 56 | |
| 1946–1960 | 149 | |
| 1961–1970 | 167 | |
| 1971–1980 | 187 | |
| 1981–1990 | 142 | |
| 1991–2000 | 307 | |
| 2001–2010 | 60 | |
| 2011 și după | 105 |
Câte etaje au. 1.523 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 1.212 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 281 | |
| 3 niveluri | 30 | |
| 4 niveluri | 0 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Principală 206, Ionești | 3 etaje |
| 2 | Afumați 2, Bucșani | 3 etaje |
| 3 | Variantei 17, Ionești | 3 etaje |
| 4 | Obeni 46, Ionești | 3 etaje |
| 5 | Principală 101, Fotești | 3 etaje |
Străzile din Ionești. Străzile din Ionești pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 24
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Principală | 61 |
| 2 | Principală | 31 |
| 3 | Obeni | 26 |
| 4 | Principală | 25 |
| 5 | Principală | 15 |
| 6 | Variantei | 13 |
| 7 | Bisericii | 12 |
| 8 | Gării | 11 |
| 9 | Bucșani | 10 |
| 10 | Delureni | 10 |
| 11 | Ionești | 10 |
| 12 | Nucilor | 9 |
| 13 | Principală | 9 |
| 14 | Strada Principala | 9 |
| 15 | Școlii | 7 |
| 16 | Afumați | 6 |
| 17 | Eroilor | 4 |
| 18 | Poștașului | 4 |
| 19 | Casierului | 3 |
| 20 | Florilor | 3 |
| 21 | Fotești | 3 |
| 22 | Marcea | 3 |
| 23 | Plutelor | 3 |
| 24 | Serpentinei | 3 |
Panouri solare văzute pe 2 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 2
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 375.782
42 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 1.187 · 21 %
- Înainte de 1978
- 42 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.