Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Jilava

6.635 de clădiri în Jilava. 16 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
5
1920–1945
17
1946–1960
59
1961–1970
66
1971–1980
369
1981–1990
62
1991–2000
79
2001–2010
124
2011 și după
371
JilavaIlfov
Clădiri
6.635
Cu adresă
3.487
Cu anul înregistrat
1.152 · 17 %
Înainte de 1978
16 %
Cu numărul de etaje înregistrat
2.385 · 36 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
36
Suprafață construită, total (m²)
1.143.429
Firme înregistrate
239
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
1.746
2 niveluri
496
3 niveluri
107
4 niveluri
27
5 niveluri
6
6 niveluri
2
7 niveluri
1
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0
Panouri solare văzuteimagini din 2025, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
18
Pe imagini nedatate
15

Când au fost construite. 1.152 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
5
1920–1945
17
1946–1960
59
1961–1970
66
1971–1980
369
1981–1990
62
1991–2000
79
2001–2010
124
2011 și după
371

Câte etaje au. 2.385 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
1.746
2 niveluri
496
3 niveluri
107
4 niveluri
27
5 niveluri
6
6 niveluri
2
7 niveluri
1
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Cele mai înalte 5

Străzile din Jilava. Străzile din Jilava pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Străzile cu cele mai multe clădiri 30

Panouri solare văzute pe 18 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate. 3 din 175 acoperișuri verificate pe imagini aeriene din 2018, 2021 și 2025 aveau panouri.

Panouri solare văzuteimagini din 2025, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
18
Pe imagini nedatate
15
Verificate pe imagini aerieneimagini din 2018, 2021 și 2025
Acoperișuri verificate
175
Cu panouri
3
Pondere
2 %
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
1.143.429

16 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
1.152 · 17 %
Înainte de 1978
16 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.