Clădirile din Jirov
6.362 de clădiri în Jirov. 46 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 22
- 1920–1945
- 81
- 1946–1960
- 150
- 1961–1970
- 163
- 1971–1980
- 151
- 1981–1990
- 141
- 1991–2000
- 307
- 2001–2010
- 36
- 2011 și după
- 67
JirovMehedinți
- Clădiri
- 6.362
- Cu adresă
- 1.965
- Cu anul înregistrat
- 1.118 · 18 %
- Înainte de 1978
- 46 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 1.989 · 31 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 1
- Suprafață construită, total (m²)
- 452.002
- Firme înregistrate
- 0
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 1.705
- 2 niveluri
- 257
- 3 niveluri
- 26
- 4 niveluri
- 1
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Când au fost construite. 1.118 clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 22 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 81 | |
| 1946–1960 | 150 | |
| 1961–1970 | 163 | |
| 1971–1980 | 151 | |
| 1981–1990 | 141 | |
| 1991–2000 | 307 | |
| 2001–2010 | 36 | |
| 2011 și după | 67 |
Câte etaje au. 1.989 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 1.705 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 257 | |
| 3 niveluri | 26 | |
| 4 niveluri | 1 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | nr. 85, Cordun | 4 etaje |
| 2 | nr. 140, Stejaru | 3 etaje |
| 3 | nr. 45, Cordun | 3 etaje |
| 4 | nr. 48, Cordun | 3 etaje |
| 5 | nr. 218, Corcova | 3 etaje |
46 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 1.118 · 18 %
- Înainte de 1978
- 46 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.