Clădirile din Livada
5.488 de clădiri în Livada. 59 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 49
- 1920–1945
- 131
- 1946–1960
- 336
- 1961–1970
- 234
- 1971–1980
- 214
- 1981–1990
- 128
- 1991–2000
- 179
- 2001–2010
- 50
- 2011 și după
- 237
LivadaSatu Mare
- Clădiri
- 5.488
- Cu adresă
- 3.109
- Cu anul înregistrat
- 1.558 · 28 %
- Înainte de 1978
- 59 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 1.828 · 33 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 7
- Suprafață construită, total (m²)
- 920.423
- Firme înregistrate
- 76
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 1.578
- 2 niveluri
- 222
- 3 niveluri
- 21
- 4 niveluri
- 7
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Când au fost construite. 1.558 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 49 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 131 | |
| 1946–1960 | 336 | |
| 1961–1970 | 234 | |
| 1971–1980 | 214 | |
| 1981–1990 | 128 | |
| 1991–2000 | 179 | |
| 2001–2010 | 50 | |
| 2011 și după | 237 |
Câte etaje au. 1.828 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 1.578 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 222 | |
| 3 niveluri | 21 | |
| 4 niveluri | 7 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Satu Mare 78/E, Livada | 4 etaje |
| 2 | Strada Victoriei 76, Livada | 4 etaje |
| 3 | Satu Mare 18A, Livada | 4 etaje |
| 4 | Strada Crinilor 23, Livada | 3 etaje |
| 5 | Strada Laar Vasile 68/F, Livada | 3 etaje |
Străzile din Livada. Străzile din Livada pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Victoriei | 75 |
| 2 | Scînteii | 69 |
| 3 | Principală | 38 |
| 4 | Strada Tineretului | 35 |
| 5 | Principală | 33 |
| 6 | Strada Albinei | 33 |
| 7 | Satu Mare | 32 |
| 8 | Strada Teilor | 31 |
| 9 | Strada Laar Vasile | 30 |
| 10 | Strada Tudor Vladimirescu | 28 |
| 11 | Strada Nicolae Bălcescu | 26 |
| 12 | A. I. Cuza | 24 |
| 13 | Kossuth Lajos | 24 |
| 14 | Strada Salcîmilor | 24 |
| 15 | Strada Avîntului | 19 |
| 16 | Strada Oașului | 18 |
| 17 | Strada Zorilor | 18 |
| 18 | Strada Petőfi Sándor | 17 |
| 19 | Câmpului | 16 |
| 20 | Strada Rîndunelelor | 16 |
| 21 | Strada Trandafirilor | 15 |
| 22 | Strada 9 Mai | 14 |
| 23 | Strada George Coșbuc | 14 |
| 24 | Câmpului | 13 |
| 25 | Strada Ady Endre | 13 |
| 26 | Strada Viorelelor | 11 |
| 27 | Strada Viitorului I | 9 |
| 28 | 16 Februarie | 8 |
| 29 | Cuptoarele Dacice | 8 |
| 30 | Strada Crinilor | 8 |
59 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 1.558 · 28 %
- Înainte de 1978
- 59 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.