Clădirile din Lumina
8.394 de clădiri în Lumina. 21 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 5
- 1920–1945
- 52
- 1946–1960
- 126
- 1961–1970
- 197
- 1971–1980
- 108
- 1981–1990
- 28
- 1991–2000
- 143
- 2001–2010
- 260
- 2011 și după
- 1.318
LuminaConstanța
- Clădiri
- 8.394
- Cu adresă
- 5.398
- Cu anul înregistrat
- 2.237 · 27 %
- Înainte de 1978
- 21 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 3.248 · 39 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 5
- Suprafață construită, total (m²)
- 1.029.075
- Firme înregistrate
- 170
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 2.353
- 2 niveluri
- 840
- 3 niveluri
- 50
- 4 niveluri
- 5
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 54
Când au fost construite. 2.237 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 5 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 52 | |
| 1946–1960 | 126 | |
| 1961–1970 | 197 | |
| 1971–1980 | 108 | |
| 1981–1990 | 28 | |
| 1991–2000 | 143 | |
| 2001–2010 | 260 | |
| 2011 și după | 1.318 |
Câte etaje au. 3.248 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 2.353 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 840 | |
| 3 niveluri | 50 | |
| 4 niveluri | 5 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Liliacului 89-91 B, Lumina | 4 etaje |
| 2 | Liliacului 91, Lumina | 4 etaje |
| 3 | Soseaua tulcei 105A, Lumina | 4 etaje |
| 4 | Soseaua tulcei 105C, Lumina | 4 etaje |
| 5 | Soseaua tulcei 105B, Lumina | 4 etaje |
Străzile din Lumina. Străzile din Lumina pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Mare, | 223 |
| 2 | Strada Morii | 116 |
| 3 | Strada Narciselor | 103 |
| 4 | Strada Liliacului | 86 |
| 5 | Strada Decebal | 66 |
| 6 | Strada Câmpului | 57 |
| 7 | Mircea cel Bătrân | 46 |
| 8 | Năvodari | 45 |
| 9 | Soseaua tulcei | 42 |
| 10 | Strada Tulcei | 40 |
| 11 | Strada Sirenei | 39 |
| 12 | Strada Islazului | 37 |
| 13 | Murelor | 36 |
| 14 | Ștefan cel Mare | 34 |
| 15 | 22 Decembrie | 30 |
| 16 | Strada Sabinelor | 28 |
| 17 | Strada George Enescu | 27 |
| 18 | Iasomiei | 25 |
| 19 | Pelican | 24 |
| 20 | Canarului | 22 |
| 21 | Mihai Viteazu | 22 |
| 22 | Pinului | 22 |
| 23 | Strada 22 Decembrie 1989 | 22 |
| 24 | Credinței | 19 |
| 25 | Strada Bradului | 19 |
| 26 | Strada Principală | 19 |
| 27 | Dacilor | 18 |
| 28 | Strada Alunului | 17 |
| 29 | Strada Crinului | 17 |
| 30 | Strada Brotacei | 16 |
Panouri solare văzute pe 54 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 54
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 1.029.075
21 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 2.237 · 27 %
- Înainte de 1978
- 21 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.