Clădirile din Lunca de Sus
4.178 de clădiri în Lunca de Sus. 56 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 27
- 1920–1945
- 63
- 1946–1960
- 129
- 1961–1970
- 161
- 1971–1980
- 137
- 1981–1990
- 99
- 1991–2000
- 142
- 2001–2010
- 24
- 2011 și după
- 81
Lunca de SusHarghita
- Clădiri
- 4.178
- Cu adresă
- 1.762
- Cu anul înregistrat
- 863 · 21 %
- Înainte de 1978
- 56 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 1.325 · 32 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 5
- Suprafață construită, total (m²)
- 342.883
- Firme înregistrate
- 3
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 1.107
- 2 niveluri
- 166
- 3 niveluri
- 47
- 4 niveluri
- 5
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Când au fost construite. 863 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 27 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 63 | |
| 1946–1960 | 129 | |
| 1961–1970 | 161 | |
| 1971–1980 | 137 | |
| 1981–1990 | 99 | |
| 1991–2000 | 142 | |
| 2001–2010 | 24 | |
| 2011 și după | 81 |
Câte etaje au. 1.325 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 1.107 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 166 | |
| 3 niveluri | 47 | |
| 4 niveluri | 5 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Principala 382/A, Lunca de Sus | 4 etaje |
| 2 | Strada Principală 1, Păltiniș-Ciuc | 4 etaje |
| 3 | nr. 644A, Valea Ugra | 3 etaje |
| 4 | Strada Principală 644/A, Lunca de Sus | 3 etaje |
| 5 | Strada Principală 382/A, Lunca de Sus | 3 etaje |
Străzile din Lunca de Sus. Străzile din Lunca de Sus pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 9
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Valea Ugra | 49 |
| 2 | Strada Principală | 41 |
| 3 | Drum comunal Sat Valea - Gîrbea | 29 |
| 4 | Strada Principală | 16 |
| 5 | Strada Principală | 12 |
| 6 | Strada Nyiresalja | 10 |
| 7 | Drum comunal Valea Réce | 9 |
| 8 | Sat Valea - Gîrbea | 7 |
| 9 | Drum comunal Valea Comiat | 4 |
56 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 863 · 21 %
- Înainte de 1978
- 56 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.