Clădirile din Macea
6.185 de clădiri în Macea. 16 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 5
- 1920–1945
- 12
- 1946–1960
- 54
- 1961–1970
- 49
- 1971–1980
- 440
- 1981–1990
- 24
- 1991–2000
- 111
- 2001–2010
- 23
- 2011 și după
- 165
MaceaArad
- Clădiri
- 6.185
- Cu adresă
- 3.989
- Cu anul înregistrat
- 883 · 14 %
- Înainte de 1978
- 16 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 4.082 · 66 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 3
- Suprafață construită, total (m²)
- 618.435
- Firme înregistrate
- 0
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 3.853
- 2 niveluri
- 207
- 3 niveluri
- 19
- 4 niveluri
- 3
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Când au fost construite. 883 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 5 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 12 | |
| 1946–1960 | 54 | |
| 1961–1970 | 49 | |
| 1971–1980 | 440 | |
| 1981–1990 | 24 | |
| 1991–2000 | 111 | |
| 2001–2010 | 23 | |
| 2011 și după | 165 |
Câte etaje au. 4.082 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 3.853 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 207 | |
| 3 niveluri | 19 | |
| 4 niveluri | 3 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Primariei 55, Macea | 4 etaje |
| 2 | Dj 709b 524A, Sânmartin | 3 etaje |
| 3 | Strada Closca 22, Macea | 3 etaje |
| 4 | Strada Mihai Eminescu 15, Macea | 3 etaje |
| 5 | Strada Matei Basarab 32, Macea | 3 etaje |
Străzile din Macea. Străzile din Macea pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Revoluției | 30 |
| 2 | Strada Pavel Covaci | 22 |
| 3 | Strada Tudor Vladimirescu | 20 |
| 4 | Strada Pavel Mercea | 19 |
| 5 | Strada Primariei | 19 |
| 6 | Strada Horia | 18 |
| 7 | Strada Mihai Viteazul | 18 |
| 8 | Strada Closca | 17 |
| 9 | Strada Libertății | 15 |
| 10 | Strada Primaverii | 15 |
| 11 | Strada Scolii | 13 |
| 12 | Strada Tineretului | 13 |
| 13 | Strada Avram Iancu | 12 |
| 14 | Strada Matei Basarab | 12 |
| 15 | Strada Crisan | 11 |
| 16 | Strada George Cosbuc | 11 |
| 17 | Strada Independentei | 10 |
| 18 | Strada Victoriei | 10 |
| 19 | Strada Sperantei | 9 |
| 20 | Strada Aurel Vlaicu | 8 |
| 21 | Strada Crinului | 8 |
| 22 | Strada Unirii | 8 |
| 23 | Strada Mihai Eminescu | 7 |
| 24 | Strada Pădurii | 7 |
| 25 | Strada Traian Lapadus | 7 |
| 26 | Strada Unirii | 6 |
| 27 | Strada Florilor | 5 |
| 28 | Strada Murii | 5 |
| 29 | Dj 709b | 4 |
| 30 | Strada Ioan Slavici | 4 |
16 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 883 · 14 %
- Înainte de 1978
- 16 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.