Clădirile din Mănăstirea Cașin
4.116 clădiri în Mănăstirea Cașin. 53 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 9
- 1920–1945
- 41
- 1946–1960
- 166
- 1961–1970
- 124
- 1971–1980
- 100
- 1981–1990
- 69
- 1991–2000
- 116
- 2001–2010
- 42
- 2011 și după
- 113
Mănăstirea CașinBacău
- Clădiri
- 4.116
- Cu adresă
- 2.011
- Cu anul înregistrat
- 780 · 19 %
- Înainte de 1978
- 53 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 939 · 23 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 0
- Suprafață construită, total (m²)
- 370.201
- Firme înregistrate
- 41
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 800
- 2 niveluri
- 129
- 3 niveluri
- 10
- 4 niveluri
- 0
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Când au fost construite. 780 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 9 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 41 | |
| 1946–1960 | 166 | |
| 1961–1970 | 124 | |
| 1971–1980 | 100 | |
| 1981–1990 | 69 | |
| 1991–2000 | 116 | |
| 2001–2010 | 42 | |
| 2011 și după | 113 |
Câte etaje au. 939 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 800 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 129 | |
| 3 niveluri | 10 | |
| 4 niveluri | 0 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Scriitor Ioan Missir 59, Mănăstirea Cașin | 3 etaje |
| 2 | Erou Ioan Moraru 15, Pârvulești | 3 etaje |
| 3 | nr. 225, Pârvulești | 3 etaje |
| 4 | Mareșal Constantin Prezan 11, Mănăstirea Cașin | 3 etaje |
| 5 | Regele Ferdinand I 58, Lupești | 3 etaje |
Străzile din Mănăstirea Cașin. Străzile din Mănăstirea Cașin pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Gheorghe Ștefan Voievod | 90 |
| 2 | Strada Scriitor Ioan Missir | 33 |
| 3 | Regele Ferdinand I | 25 |
| 4 | Pârâul Dulce | 24 |
| 5 | Mareșal Constantin Prezan | 21 |
| 6 | Strada Cârjeu | 19 |
| 7 | Erou Olaru Ioan | 14 |
| 8 | Eroilor | 13 |
| 9 | Durbăcești | 12 |
| 10 | Pârâul Negru | 11 |
| 11 | Erou Nicolae Arbănaș | 10 |
| 12 | Păcii | 10 |
| 13 | Regina Maria | 10 |
| 14 | Nașterea Maicii Domnului | 9 |
| 15 | General Eremia Grigorescu | 8 |
| 16 | Nicolae Iorga | 8 |
| 17 | Pod Boieri | 8 |
| 18 | Podul Vrancei | 8 |
| 19 | Văcărești | 7 |
| 20 | Brădaci | 5 |
| 21 | Strada Gura Lacului | 5 |
| 22 | Erou Obreja Xenofon | 4 |
| 23 | Preot Corneliu Nălboc | 4 |
| 24 | Scriitor Alecu Russo | 4 |
| 25 | Drumul Morii | 3 |
| 26 | Lunca cu Arini | 3 |
| 27 | Mareșal Alexandru Averescu | 3 |
| 28 | Pârâul Pietrei | 3 |
| 29 | Strada Erou Ioan Moraru | 3 |
| 30 | Strada Haloș | 3 |
53 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 780 · 19 %
- Înainte de 1978
- 53 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.