Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Mediaș

13.922 de clădiri în Mediaș. 45 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
103
1920–1945
110
1946–1960
211
1961–1970
324
1971–1980
328
1981–1990
122
1991–2000
220
2001–2010
182
2011 și după
612
MediașSibiu
Clădiri
13.922
Cu adresă
8.604
Cu anul înregistrat
2.212 · 16 %
Înainte de 1978
45 %
Cu numărul de etaje înregistrat
3.088 · 22 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
74
Suprafață construită, total (m²)
2.302.023
Firme înregistrate
1.508
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
1.434
2 niveluri
1.136
3 niveluri
444
4 niveluri
58
5 niveluri
10
6 niveluri
3
7 niveluri
1
8 niveluri
0
9 niveluri
1
10 sau mai multe niveluri
1
Panouri solare văzuteimagini din 2023, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
78
Pe imagini nedatate
51

Când au fost construite. 2.212 clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
103
1920–1945
110
1946–1960
211
1961–1970
324
1971–1980
328
1981–1990
122
1991–2000
220
2001–2010
182
2011 și după
612

Câte etaje au. 3.088 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
1.434
2 niveluri
1.136
3 niveluri
444
4 niveluri
58
5 niveluri
10
6 niveluri
3
7 niveluri
1
8 niveluri
0
9 niveluri
1
10 sau mai multe niveluri
1

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Cele mai înalte 5

Străzile din Mediaș. Străzile din Mediaș pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Străzile cu cele mai multe clădiri 30

Panouri solare văzute pe 78 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate. 27 din 978 acoperișuri verificate pe imagini aeriene din 2023 aveau panouri.

Panouri solare văzuteimagini din 2023, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
78
Pe imagini nedatate
51
Verificate pe imagini aerieneimagini din 2023
Acoperișuri verificate
978
Cu panouri
27
Pondere
3 %
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
2.302.023

45 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
2.212 · 16 %
Înainte de 1978
45 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.