Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Miercurea Ciuc

13.600 de clădiri în Miercurea Ciuc. 39 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
103
1920–1945
134
1946–1960
409
1961–1970
343
1971–1980
244
1981–1990
177
1991–2000
437
2001–2010
288
2011 și după
825
Miercurea CiucHarghita
Clădiri
13.600
Cu adresă
5.958
Cu anul înregistrat
2.960 · 22 %
Înainte de 1978
39 %
Cu numărul de etaje înregistrat
5.046 · 37 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
91
Suprafață construită, total (m²)
1.928.307
Firme înregistrate
1
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
3.389
2 niveluri
1.114
3 niveluri
452
4 niveluri
49
5 niveluri
23
6 niveluri
10
7 niveluri
2
8 niveluri
4
9 niveluri
1
10 sau mai multe niveluri
2
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
3

Când au fost construite. 2.960 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
103
1920–1945
134
1946–1960
409
1961–1970
343
1971–1980
244
1981–1990
177
1991–2000
437
2001–2010
288
2011 și după
825

Câte etaje au. 5.046 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
3.389
2 niveluri
1.114
3 niveluri
452
4 niveluri
49
5 niveluri
23
6 niveluri
10
7 niveluri
2
8 niveluri
4
9 niveluri
1
10 sau mai multe niveluri
2

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Străzile din Miercurea Ciuc. Străzile din Miercurea Ciuc pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 3 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.

Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
3
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
1.928.307

39 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
2.960 · 22 %
Înainte de 1978
39 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.