Clădirile din Miercurea Nirajului
5.147 de clădiri în Miercurea Nirajului. 54 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 17
- 1920–1945
- 37
- 1946–1960
- 106
- 1961–1970
- 131
- 1971–1980
- 158
- 1981–1990
- 103
- 1991–2000
- 98
- 2001–2010
- 21
- 2011 și după
- 79
Miercurea NirajuluiMureș
- Clădiri
- 5.147
- Cu adresă
- 2.499
- Cu anul înregistrat
- 750 · 15 %
- Înainte de 1978
- 54 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 1.316 · 26 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 0
- Suprafață construită, total (m²)
- 491.165
- Firme înregistrate
- 91
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 900
- 2 niveluri
- 347
- 3 niveluri
- 69
- 4 niveluri
- 0
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 1
Când au fost construite. 750 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 17 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 37 | |
| 1946–1960 | 106 | |
| 1961–1970 | 131 | |
| 1971–1980 | 158 | |
| 1981–1990 | 103 | |
| 1991–2000 | 98 | |
| 2001–2010 | 21 | |
| 2011 și după | 79 |
Câte etaje au. 1.316 clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 900 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 347 | |
| 3 niveluri | 69 | |
| 4 niveluri | 0 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Piață Bocskai István 54, Miercurea Nirajului | 3 etaje |
| 2 | nr. 71B, Tâmpa | 3 etaje |
| 3 | Principală 84, Dumitreștii | 3 etaje |
| 4 | Strada Trandafirilor 148, Miercurea Nirajului | 3 etaje |
| 5 | Speranței 3, Miercurea Nirajului | 3 etaje |
Străzile din Miercurea Nirajului. Străzile din Miercurea Nirajului pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Trandafirilor | 46 |
| 2 | Sîntandrei | 32 |
| 3 | Strada Sîntana | 28 |
| 4 | Nirajului | 20 |
| 5 | Principală | 17 |
| 6 | Bisericii | 16 |
| 7 | Principală | 16 |
| 8 | Principală | 16 |
| 9 | Principală | 15 |
| 10 | Strada Pompierilor | 15 |
| 11 | Plopilor | 12 |
| 12 | Principală | 12 |
| 13 | Semănătorilor | 11 |
| 14 | Strada Petőfi Sándor | 10 |
| 15 | Morii | 8 |
| 16 | Márton Áron | 7 |
| 17 | Piata Bocskai István | 7 |
| 18 | Strada Sântandrei | 7 |
| 19 | Liliacului | 6 |
| 20 | Principală | 6 |
| 21 | Strada Sălciilor | 6 |
| 22 | Bocskai István | 5 |
| 23 | Bradului | 5 |
| 24 | Speranței | 5 |
| 25 | Secerișului | 4 |
| 26 | Sóskút | 4 |
| 27 | Strada Sântana | 4 |
| 28 | Strada Vörösmarty Mihály | 4 |
| 29 | Cimitirului | 3 |
| 30 | Deák Farkas | 3 |
Panouri solare văzute pe 1 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 1
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 491.165
54 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 750 · 15 %
- Înainte de 1978
- 54 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.