Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Mociu

5.424 de clădiri în Mociu. 58 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
31
1920–1945
69
1946–1960
215
1961–1970
236
1971–1980
197
1981–1990
165
1991–2000
216
2001–2010
8
2011 și după
48
MociuCluj
Clădiri
5.424
Cu adresă
2.361
Cu anul înregistrat
1.185 · 22 %
Înainte de 1978
58 %
Cu numărul de etaje înregistrat
1.730 · 32 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
3
Suprafață construită, total (m²)
320.501
Firme înregistrate
26
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
1.448
2 niveluri
239
3 niveluri
40
4 niveluri
3
5 niveluri
0
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

Când au fost construite. 1.185 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
31
1920–1945
69
1946–1960
215
1961–1970
236
1971–1980
197
1981–1990
165
1991–2000
216
2001–2010
8
2011 și după
48

Câte etaje au. 1.730 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
1.448
2 niveluri
239
3 niveluri
40
4 niveluri
3
5 niveluri
0
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Cele mai înalte 5

Străzile din Mociu. Străzile din Mociu pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Străzile cu cele mai multe clădiri 30
Stradă Clădiri
1 Principală 47
2 Principală 30
3 Principală 21
4 Ochiuri 20
5 Principală 20
6 Ulița Boteniului 19
7 Cerci Jos 15
8 Principală 15
9 Șoșba 15
10 Cerci Sus 14
11 După Sat 11
12 Morii 11
13 Strada Principală 10
14 Ciurgău 9
15 Ulița Suatului 9
16 Velnița 7
17 Grădinarilor 6
18 Mănăștur 6
19 Școlii 6
20 Vișinului 6
21 Cioncești 5
22 Cireșului 5
23 Salcâmului 5
24 Sub Coastă 5
25 Trandafirilor 5
26 Brana 2 4
27 Crișeniului 4
28 Livezii 4
29 Lopoșa 4
30 Mică 4

58 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
1.185 · 22 %
Înainte de 1978
58 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.