Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Moisei

10.210 clădiri în Moisei. 36 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
6
1920–1945
5
1946–1960
98
1961–1970
146
1971–1980
200
1981–1990
200
1991–2000
206
2001–2010
32
2011 și după
166
MoiseiMaramureș
Clădiri
10.210
Cu adresă
4.031
Cu anul înregistrat
1.059 · 10 %
Înainte de 1978
36 %
Cu numărul de etaje înregistrat
2.537 · 25 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
33
Suprafață construită, total (m²)
742.418
Firme înregistrate
0
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
1.419
2 niveluri
744
3 niveluri
341
4 niveluri
32
5 niveluri
1
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0
Verificate pe imagini aeriene
Acoperișuri verificate
7
Cu panouri
0
Pondere
0 %

Când au fost construite. 1.059 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
6
1920–1945
5
1946–1960
98
1961–1970
146
1971–1980
200
1981–1990
200
1991–2000
206
2001–2010
32
2011 și după
166

Câte etaje au. 2.537 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
1.419
2 niveluri
744
3 niveluri
341
4 niveluri
32
5 niveluri
1
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Cele mai înalte 5
Clădire Înălțime
1 nr. 795A, Moisei 5 etaje
2 nr. 664G, Moisei 4 etaje
3 nr. 203, Moisei 4 etaje
4 nr. 1432, Moisei 4 etaje
5 nr. 664G, Moisei 4 etaje

Străzile din Moisei. Străzile din Moisei pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Străzile cu cele mai multe clădiri 1
Stradă Clădiri
1 Strada Principală 3

0 din 7 acoperișuri verificate pe imagini aeriene aveau panouri.

Verificate pe imagini aeriene
Acoperișuri verificate
7
Cu panouri
0
Pondere
0 %
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
742.418

36 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
1.059 · 10 %
Înainte de 1978
36 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.