Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Moldovenești

5.318 clădiri în Moldovenești. 58 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
12
1920–1945
25
1946–1960
155
1961–1970
133
1971–1980
107
1981–1990
67
1991–2000
92
2001–2010
10
2011 și după
71
MoldoveneștiCluj
Clădiri
5.318
Cu adresă
2.263
Cu anul înregistrat
672 · 13 %
Înainte de 1978
58 %
Cu numărul de etaje înregistrat
1.110 · 21 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
3
Suprafață construită, total (m²)
502.915
Firme înregistrate
0
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
802
2 niveluri
281
3 niveluri
24
4 niveluri
2
5 niveluri
1
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
2

Când au fost construite. 672 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
12
1920–1945
25
1946–1960
155
1961–1970
133
1971–1980
107
1981–1990
67
1991–2000
92
2001–2010
10
2011 și după
71

Câte etaje au. 1.110 clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
802
2 niveluri
281
3 niveluri
24
4 niveluri
2
5 niveluri
1
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Cele mai înalte 5

Străzile din Moldovenești. Străzile din Moldovenești pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Străzile cu cele mai multe clădiri 1
Stradă Clădiri
1 Strada Principală 3

Panouri solare văzute pe 2 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.

Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
2
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
502.915

58 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
672 · 13 %
Înainte de 1978
58 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.