Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Moțăței

8.294 de clădiri în Moțăței. 71 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
26
1920–1945
63
1946–1960
156
1961–1970
146
1971–1980
105
1981–1990
58
1991–2000
55
2001–2010
14
2011 și după
39
MoțățeiDolj
Clădiri
8.294
Cu adresă
3.594
Cu anul înregistrat
662 · 8 %
Înainte de 1978
71 %
Cu numărul de etaje înregistrat
5.179 · 62 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
1
Suprafață construită, total (m²)
637.698
Firme înregistrate
38
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
3.596
2 niveluri
1.542
3 niveluri
40
4 niveluri
1
5 niveluri
0
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
2

Când au fost construite. 662 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
26
1920–1945
63
1946–1960
156
1961–1970
146
1971–1980
105
1981–1990
58
1991–2000
55
2001–2010
14
2011 și după
39

Câte etaje au. 5.179 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
3.596
2 niveluri
1.542
3 niveluri
40
4 niveluri
1
5 niveluri
0
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Străzile din Moțăței. Străzile din Moțăței pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 2 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate. 0 din 1 acoperișuri verificate pe imagini aeriene aveau panouri.

Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
2
Verificate pe imagini aeriene
Acoperișuri verificate
1
Cu panouri
0
Pondere
0 %
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
637.698

71 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
662 · 8 %
Înainte de 1978
71 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.