Clădirile din Motru
5.596 de clădiri în Motru. 39 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 9
- 1920–1945
- 44
- 1946–1960
- 96
- 1961–1970
- 171
- 1971–1980
- 130
- 1981–1990
- 139
- 1991–2000
- 202
- 2001–2010
- 100
- 2011 și după
- 148
MotruGorj
- Clădiri
- 5.596
- Cu adresă
- 2.012
- Cu anul înregistrat
- 1.039 · 19 %
- Înainte de 1978
- 39 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 1.427 · 26 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 31
- Suprafață construită, total (m²)
- 617.496
- Firme înregistrate
- 326
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 1.117
- 2 niveluri
- 240
- 3 niveluri
- 39
- 4 niveluri
- 4
- 5 niveluri
- 25
- 6 niveluri
- 1
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 1
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Când au fost construite. 1.039 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 9 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 44 | |
| 1946–1960 | 96 | |
| 1961–1970 | 171 | |
| 1971–1980 | 130 | |
| 1981–1990 | 139 | |
| 1991–2000 | 202 | |
| 2001–2010 | 100 | |
| 2011 și după | 148 |
Câte etaje au. 1.427 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 1.117 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 240 | |
| 3 niveluri | 39 | |
| 4 niveluri | 4 | |
| 5 niveluri | 25 | |
| 6 niveluri | 1 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 1 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Alee Muncii 4, Motru | 5 etaje |
| 2 | Alee Dr. Carol Davilla 6, Motru | 5 etaje |
| 3 | Alee Leagănelor 2, Motru | 5 etaje |
| 4 | Alee Castanului 3, Motru | 5 etaje |
| 5 | Strada Motrului 10, Motru | 5 etaje |
Străzile din Motru. Străzile din Motru pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Severinului | 36 |
| 2 | Tismanei | 29 |
| 3 | Râpei | 15 |
| 4 | Severinului | 15 |
| 5 | Strada Macului | 15 |
| 6 | Calea Severinului | 12 |
| 7 | Molidului | 11 |
| 8 | Principală | 11 |
| 9 | Calea Severinului | 10 |
| 10 | Aleea Dafinului | 8 |
| 11 | BisericiI | 8 |
| 12 | Leurdei | 8 |
| 13 | Aleea Teilor | 7 |
| 14 | Calea Tismanei | 7 |
| 15 | Constantin Rădulescu Motru | 7 |
| 16 | Salcâmilor | 7 |
| 17 | Calea Severinului | 6 |
| 18 | Constantin Brâncuși | 6 |
| 19 | Mărului | 6 |
| 20 | Motrului | 6 |
| 21 | Cale Tismanei | 5 |
| 22 | Minerului | 5 |
| 23 | Bulevardul Trandafirilor | 4 |
| 24 | Calea Tismanei | 4 |
| 25 | Strada Arțarului | 4 |
| 26 | Strada Parcului | 4 |
| 27 | Aleea Cerveniei | 3 |
| 28 | Aleea Teilor | 3 |
| 29 | Alee Teilor | 3 |
| 30 | Avrămeștilor | 3 |
39 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 1.039 · 19 %
- Înainte de 1978
- 39 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.