Clădirile din Muereasca
3.093 de clădiri în Muereasca. 51 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 12
- 1920–1945
- 44
- 1946–1960
- 93
- 1961–1970
- 126
- 1971–1980
- 115
- 1981–1990
- 97
- 1991–2000
- 109
- 2001–2010
- 39
- 2011 și după
- 54
MuereascaVâlcea
- Clădiri
- 3.093
- Cu adresă
- 1.110
- Cu anul înregistrat
- 689 · 22 %
- Înainte de 1978
- 51 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 826 · 27 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 0
- Suprafață construită, total (m²)
- 178.186
- Firme înregistrate
- 8
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 548
- 2 niveluri
- 239
- 3 niveluri
- 39
- 4 niveluri
- 0
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 1
Când au fost construite. 689 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 12 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 44 | |
| 1946–1960 | 93 | |
| 1961–1970 | 126 | |
| 1971–1980 | 115 | |
| 1981–1990 | 97 | |
| 1991–2000 | 109 | |
| 2001–2010 | 39 | |
| 2011 și după | 54 |
Câte etaje au. 826 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 548 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 239 | |
| 3 niveluri | 39 | |
| 4 niveluri | 0 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Principală 60, Andreiești | 3 etaje |
| 2 | Strada Principală 107, Hotarele | 3 etaje |
| 3 | Strada Lunca Stelești 85, Muereasca | 3 etaje |
| 4 | Strada Principală 119, Hotarele | 3 etaje |
| 5 | Principală 26, Muereasca | 3 etaje |
Străzile din Muereasca. Străzile din Muereasca pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 18
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Principală | 54 |
| 2 | Strada Principală | 37 |
| 3 | Strada Lunca Stelești | 22 |
| 4 | Principală | 15 |
| 5 | Strada Principală | 15 |
| 6 | Grui | 12 |
| 7 | Găiculești | 10 |
| 8 | Strada Trandafirilor | 8 |
| 9 | Strada Teiului | 7 |
| 10 | Strada Cocenești | 5 |
| 11 | Strada Plopului | 5 |
| 12 | Strada Grui | 4 |
| 13 | Strada Principală | 4 |
| 14 | Peste Vale | 3 |
| 15 | Socului | 3 |
| 16 | Strada Principală | 3 |
| 17 | Strada Școlii | 3 |
| 18 | Strada Stupina | 3 |
Panouri solare văzute pe 1 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 1
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 178.186
51 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 689 · 22 %
- Înainte de 1978
- 51 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.