Clădirile din Muntenii de Jos
4.345 de clădiri în Muntenii de Jos. 35 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 3
- 1920–1945
- 29
- 1946–1960
- 72
- 1961–1970
- 73
- 1971–1980
- 106
- 1981–1990
- 38
- 1991–2000
- 105
- 2001–2010
- 56
- 2011 și după
- 276
Muntenii de JosVaslui
- Clădiri
- 4.345
- Cu adresă
- 1.734
- Cu anul înregistrat
- 758 · 17 %
- Înainte de 1978
- 35 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 1.355 · 31 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 3
- Suprafață construită, total (m²)
- 430.296
- Firme înregistrate
- 0
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 1.102
- 2 niveluri
- 227
- 3 niveluri
- 23
- 4 niveluri
- 3
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 13
Când au fost construite. 758 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 3 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 29 | |
| 1946–1960 | 72 | |
| 1961–1970 | 73 | |
| 1971–1980 | 106 | |
| 1981–1990 | 38 | |
| 1991–2000 | 105 | |
| 2001–2010 | 56 | |
| 2011 și după | 276 |
Câte etaje au. 1.355 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 1.102 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 227 | |
| 3 niveluri | 23 | |
| 4 niveluri | 3 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Ciprian Porumbescu 4, Muntenii de Jos | 4 etaje |
| 2 | Strada Ciprian Porumbescu 4, Muntenii de Jos | 4 etaje |
| 3 | Drum național Dn 24 9A, Muntenii de Jos | 3 etaje |
| 4 | Strada Izvoarelor 46, Băcăoani | 3 etaje |
| 5 | Strada nr.6 1, Muntenii de Jos | 3 etaje |
Străzile din Muntenii de Jos. Străzile din Muntenii de Jos pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Dn 24 | 38 |
| 2 | Dn 24 | 17 |
| 3 | Strada nr.27 | 17 |
| 4 | Drumul Dc 30 | 16 |
| 5 | Strada nr.2 | 11 |
| 6 | Strada 4 | 9 |
| 7 | Strada nr.40 | 9 |
| 8 | Drum comunal Dc 8A | 8 |
| 9 | Drumul Dc 30A | 8 |
| 10 | Strada nr.3 | 8 |
| 11 | Strada Ciprian Porumbescu | 7 |
| 12 | Strada nr.7 | 7 |
| 13 | Strada Ștefan cel Mare | 7 |
| 14 | Strada nr.25 | 6 |
| 15 | Strada Caisului | 5 |
| 16 | Strada nr.12 | 5 |
| 17 | Strada nr. 2 | 5 |
| 18 | Drumul Dn24 | 4 |
| 19 | Strada Crizantemei | 4 |
| 20 | Strada Mărului | 4 |
| 21 | Strada nr.14 | 4 |
| 22 | Strada nr.20 | 4 |
| 23 | Strada nr.24 | 4 |
| 24 | Strada nr.30 | 4 |
| 25 | Strada nr.41 | 4 |
| 26 | Strada nr.5 | 4 |
| 27 | Strada nr.6 | 4 |
| 28 | Strada nr.8 | 4 |
| 29 | Drumul Dj245a | 3 |
| 30 | Strada Livezilor | 3 |
Panouri solare văzute pe 13 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 13
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 430.296
35 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 758 · 17 %
- Înainte de 1978
- 35 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.