Clădirile din Oglinzi
8.768 de clădiri în Oglinzi. 54 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 2
- 1920–1945
- 51
- 1946–1960
- 277
- 1961–1970
- 245
- 1971–1980
- 164
- 1981–1990
- 125
- 1991–2000
- 215
- 2001–2010
- 86
- 2011 și după
- 120
OglinziNeamț
- Clădiri
- 8.768
- Cu adresă
- 2.725
- Cu anul înregistrat
- 1.285 · 15 %
- Înainte de 1978
- 54 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 1.672 · 19 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 0
- Suprafață construită, total (m²)
- 786.270
- Firme înregistrate
- 62
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 1.481
- 2 niveluri
- 166
- 3 niveluri
- 25
- 4 niveluri
- 0
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Când au fost construite. 1.285 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 2 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 51 | |
| 1946–1960 | 277 | |
| 1961–1970 | 245 | |
| 1971–1980 | 164 | |
| 1981–1990 | 125 | |
| 1991–2000 | 215 | |
| 2001–2010 | 86 | |
| 2011 și după | 120 |
Câte etaje au. 1.672 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 1.481 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 166 | |
| 3 niveluri | 25 | |
| 4 niveluri | 0 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Principala 73, Oglinzi | 3 etaje |
| 2 | Fundătura Privighetorii 1, Oglinzi | 3 etaje |
| 3 | Strada Magnoliei 1A, Oglinzi | 3 etaje |
| 4 | Eroilor 4, Oglinzi | 3 etaje |
| 5 | Țâmpăului 2, Oglinzi | 3 etaje |
Străzile din Oglinzi. Străzile din Oglinzi pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Principala | 68 |
| 2 | Strada Principală | 35 |
| 3 | Veteranilor | 24 |
| 4 | Morii | 20 |
| 5 | Eroilor | 17 |
| 6 | Băile Oglinzi | 14 |
| 7 | Dascălilor | 14 |
| 8 | Țâmpăului | 13 |
| 9 | Albinuței | 12 |
| 10 | Trofinești | 12 |
| 11 | Principala | 11 |
| 12 | Dealul Crucii | 10 |
| 13 | Răde | 10 |
| 14 | Viitorului | 10 |
| 15 | Codrului | 9 |
| 16 | Rugina | 9 |
| 17 | Cioroiu | 6 |
| 18 | Deal În Sus | 6 |
| 19 | Gării | 6 |
| 20 | Hotar | 6 |
| 21 | Livezii | 6 |
| 22 | Speranței | 6 |
| 23 | Susului | 6 |
| 24 | Zăteni | 6 |
| 25 | Arini | 5 |
| 26 | Brusturi | 5 |
| 27 | Deleni | 5 |
| 28 | Filipeni | 5 |
| 29 | Stejari | 5 |
| 30 | Cerbului | 4 |
54 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 1.285 · 15 %
- Înainte de 1978
- 54 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.