Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Orăștie

6.254 de clădiri în Orăștie. 46 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
59
1920–1945
90
1946–1960
153
1961–1970
115
1971–1980
139
1981–1990
62
1991–2000
173
2001–2010
61
2011 și după
243
OrăștieHunedoara
Clădiri
6.254
Cu adresă
3.752
Cu anul înregistrat
1.095 · 18 %
Înainte de 1978
46 %
Cu numărul de etaje înregistrat
1.905 · 30 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
31
Suprafață construită, total (m²)
1.209.904
Firme înregistrate
404
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
1.391
2 niveluri
390
3 niveluri
93
4 niveluri
19
5 niveluri
12
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
1

Când au fost construite. 1.095 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
59
1920–1945
90
1946–1960
153
1961–1970
115
1971–1980
139
1981–1990
62
1991–2000
173
2001–2010
61
2011 și după
243

Câte etaje au. 1.905 clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
1.391
2 niveluri
390
3 niveluri
93
4 niveluri
19
5 niveluri
12
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Cele mai înalte 5

Străzile din Orăștie. Străzile din Orăștie pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 1 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.

Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
1
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
1.209.904

46 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
1.095 · 18 %
Înainte de 1978
46 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.